Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MTSO'dan bağımsız denetimlere tam destek

Giriş Tarihi: 7.12.2014
MTSO'dan bağımsız denetimlere tam destek

MTSO Başkan Yardımcısı Nuh Yükselgüngör, bağımsız denetimlerin modern ekonominin önemli bi gerekliliği olduğunu söyledi

Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) ile Mersin Bağımsız Denetçiler Derneği (MEBADEN) tarafından düzenlenen 'Bağımsız Denetimdeki Gelişmeler ve Beklentiler' temalı konferans MTSO'da gerçekleştirildi. Konferansa MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuh Yükselgüngör, KGK Başkanı Ahmet Seyit Baş, MEBADEN Yönetim Kurulu Başkanı Harun Dumlu ile çok sayıda davetli katıldı.

ŞİRKETLERİN REKABET GÜCÜ
MTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuh Yükselgüngör, "Bildiğiniz gibi yeni Türk Ticaret Kanunu ile şirketlerimizin dünya rekabetinde rekabet gücünü arttıracak, küresel bir firma olmasının önünü açacak, dünyaya entegre olmasını sağlayacak yeni düzenlemeler gelmiştir. Bunlarda birisi de Bağımsız Denetim konusudur. Bu konu ile ilgili düzenlemeleri yapması için önemli bir kurumumuz olan Kamu Gözetimi Kurumu; bu sistemin daha düzgün çalışması adına önemli ve gerekli bir görevi ifa etmektedir" şeklinde konuştu.

MODERN EKONOMİNİN GEREKLİLİĞİ

MTSO olarak bağımsız denetimleri önemsediklerini ve modern ekonominin bir gerekliliği olarak gördüklerini anlatan Yükselgüngör, "Bu anlamda bu toplantının paydaşı olan tüm kurum ve kuruluşlara Mersin Ticaret ve Sanayi Odası adına teşekkür ediyorum. Yeni kurulan Mersin Bağımsız Denetçiler Derneği'nin, sistemin daha iyi işlemesi, kamuoyuna doğru anlatılması ve denetçilerin görevlerini daha etkin ve doğru yapmaları adına önemli görevler üstleneceğine inanıyoruz" ifadelerini kullandı. Deniz KARA \ MERSİN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MTSO'dan bağımsız denetimlere tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN