Dünya tanıyacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kısa zamanda hayata geçecek önemli projelerle Mersin'i çok güzel günlerin beklediğini söyledi

Giriş Tarihi: 8.12.2014
Dünya tanıyacak
Mersin'in bugüne kadar bünyesinde barındırdığı birçok avantajı kendi lehine kullanmayı beceremediğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "İşte tam bu noktada, Büyükşehir'in olanakları ve projeleriyle kent dinamiğini oluşturan güçleri harekete geçirmek istiyoruz. Bu hareketin sağlanması özel kamuyu etkileyecektir. Çünkü kent genelinde yaşanacak bir hareketliliğe hiçbir kurum ve kuruluşun kayıtsız kalması mümkün değil" dedi.

YANLIŞ YATIRIMLAR

3T olarak adlandırılan tarım, turizm ve ticarette çok önemli argümanlara sahip olmasına rağmen Mersin'in, bir Konya gibi tarım, bir Antalya gibi turizm ve bir Gaziantep gibi ticaret şehri olarak algılanmadığını söyleyen Başkan Burhanettin Kocamaz, "Çevredeki kentler farklı özellikleri ile anılırken, Mersin'in sıçrama yapamamasının tek nedeni bugüne kadar yapılan yanlış yatırım tercihleridir. Biz bu hantal anlayış yapısını yıkmak için göreve talip olduk" diye konuştu.

ON BİNLER MERSİN'İ TANIDI

Mersin'in çok kimlikli bir kent olmasına rağmen bu özelliklerini tam olarak yerine getirmediği için kimliksiz kent olarak tarif edildiğinin altını çizen Başkan Kocamaz şöyle dedi: Kentimizin tanınması için her türlü girişimi, etkinliği ve fırsatı değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz hafta İstanbul Feshane'de gerçekleştirdiğimiz 'Mersin Tanıtım Günleri' çok başarılı geçti. On binlerce insan kentimizi tarihiyle, turizmiyle, kültürüyle, yöresel lezzetleriyle, tarımıyla ve limanıyla tanıma fırsatı buldu.

HERKES YANIMIZDA OLMALI
Ocak ayında yapılacak "Uluslararası Emitt Fuarı"nda da Mersin'i en iyi şekilde tanıtmak için hazırlıkların başladığını belirten Başkan Kocamaz, "Bizim yıllardır en büyük handikapımız Mersin'i büyük özellikleriyle dünyaya tanıtamamak oldu. Artık buna son vereceğiz. Her türlü tanıtım organizasyonların içinde yer alacağız. Mersin'in unutulmuşluğuna son vereceğiz. Bu yolda tüm dinamiklerin yanımızda olmasını sağlamak için de gayret göstereceğiz" diye konuştu.

PASTADAN EN BÜYÜK PAY

Toprak altında kalan çok fazla tarihi eserin ya çıkartılmadığını ya da yıllar önce çıkartılan eserlerin bilinçsizce tahrip edildiğini ifade eden Kocamaz şunları söyledi: "Tarihine sahip çıkan bir anlayışımız var. Tarihi eserlerin gün ışığına çıkarılması için maddi manevi her türlü desteği vermeye hazırız. Başta Soli Pompeipolis antik kenti olmak üzere, pek çok kazıya destek veriyoruz. Tarihi gün ışığına çıkardığımızda Mersin'in turizm pastasından en büyük payı alacağına inancımız sonsuz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya tanıyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN