'de 361 kaçak yakalandı

Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı ekipleri, Kızkalesi açıklarında balıkçı tekneleriyle başka bir gemiye ulaşmaya çalışan 361 kaçak göçmen ve 6 Türk vatandaşını yakaladı

Giriş Tarihi: 9.12.2014
Mersin'de 361 kaçak yakalandı
'de Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı ekipleri, balıkçı teknelerinde, aralarında hamile kadın ve çocukların da bulunduğu 361 kaçak göçmen ve onlara yardım ettiği öğrenilen 6 Türk vatandaşını yakaladı. Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, ekipler, Erdemli ilçesi Kızkalesi yakınlarında bir balıkçı teknesinin kaçak göçmenlerle denize açıldığı ve göçmenlerin açıkta bulunan başka gemiye transfer edileceği ihbarını aldı.

KADINLAR VE ÇOCUKLAR

Sahil Güvenliğe ait Mobil Radar Timi de Deliburun mevkisinde 2 balıkçı teknesinde 136 kaçak göçmene ulaştı. Yakalanan 50'si kadın, 100'ü çocuk 361 göçmen ile bu kişilere yardım eden 6 Türk, botlarla Mersin Limanı Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı iskelesine getirildi. Göçmenler Mersin Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine, 6 şüpheli de Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

SINIR DIŞI EDİLDİLER

Sahil Güvenlik kameralarına da yansıyan operasyonlarda yakalanan mültecilerin çok zor şartlar altında yolculuk yaptığı, operasyonla olası bir facianın önüne geçildiği belirtildi. Mersin Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü'ne teslim edilen mültecilerden Irak, Filistin ve Lübnanlı olanlar sınır dışı edilirken, Suriyeliler serbest bırakıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin'de 361 kaçak yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN