Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kongre miting gibi olacak

AK Parti 5'inci Adana Kongresi'ne Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katılacak. Kongrenin miting havasında geçmesi bekleniyor

Giriş Tarihi: 10.12.2014
Kongre miting gibi olacak
5'inci Olağan Genel Kurul'a hazırlanan AK Parti Adana İl Teşkilatı'nda hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Serinevler Spor Salonu'nda 13 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 13.00'te başlayacak olan kongreye, saat 14.00 itibariyle AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu da katılacak. Kongre öncesi açıklama yapan İl Başkanı Fikret Yeni, organizasyonun miting havasında geçeceğini söyledi. Fikret Yeni, Genel Başkan ve Başbakan sıfatıyla Adana'ya ilk kez gelecek olan Davutoğlu'nu layıkıyla karşılayacaklarını belirtti.

EN COŞKULU KONGRE

Kongreye 15 ilçenin AK Parti teşkilatları ile vatandaşların da katılacağını kaydeden Fikret Yeni, "Bütün Adanalıları kongremize davet ediyoruz. 5'inci Olağan Kongremiz, bundan önceki 4 kongreden çok daha coşkulu geçecek. İnşallah yapacağımız kongreyle de hayal dahi edilemeyenleri gerçekleştiren partinin Adana teşkilatları olarak güçlenmiş, yenilenmiş, birbiriyle omuz vermiş, bütünlüğünü ortaya koymuş bir teşkilat olarak yeni yönetimleri belirleyeceğiz" diye konuştu. AK Parti olarak sadece 'kongreyi yapmış olmak' ya da 'yönetimi belirlemek' amacında olmadıklarını belirten Fikret Yeni şöyle devam etti: "Biz AK Parti olarak kongreleri, gerek düzen, intizam, sevgi ve saygının ortaya çıkarılması, gerekse daha önce yapılanları sonra da devam ettirecek ekiplerin ortaya çıkması için yapıyoruz. 5'inci kongremizde de coşkulu, kenetlenmiş bir AK Parti teşkilatını ortaya koyacağız."

COŞKUYA ENGEL DEĞİL
İl Başkanı Fikret Yeni, kendisinin Başkan olacağı tek listeyle kongreye gidilmesi konusundaki bir soruya yanıt verirken şunları söyledi: "Tek listeyle kongreye gidiyor olmamızın, kongremizde coşkuya engel olmadığını, ilçelerde yapılan kongrelerde görürsünüz. Tek liste çıkmanın herhangi bir dezavantajını kongrelerimizde görmedik. Burada bir liste ya da başkanı belirlerken, herhangi birini tek başına tek iradeyle isim belirlenmesi yapılmıyor. Gerekli istişareler yapıldıktan sonra isim tespit ediliyor."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kongre miting gibi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN