Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsanların hayatı her şeyden önemli

Giriş Tarihi: 10.12.2014
İnsanların hayatı her şeyden önemli
'de 'Güvenli İskele, İskelede Güvenlik Projesi' kapsamında gerçekleştirilen, cephe iskelesi kurulum, kullanım ve sökümü iş güvenliği koşullarını kapsayan bilgilendirme seminerinde konuşan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkan Yardımcısı Nuh Yükselgüngör, "Üretmek, kar etmek, para kazanmak iş dünyasının temel amacıdır. Ancak, hiçbir amaç insan hayatından daha değerli değildir" dedi.

AVRUPA'DA BİRİNCİ

HiltonSA Otel'de düzenlenen buluşmada konuşan İŞKUR İl Müdürü Mustafa Kutlu, Türkiye'nin birçok sektörde dünya ile rekabet eder hale geldiğini ancak iş kazalarının hala can yaktığına dikkat çekti. İş kazaları konusunda Türkiye'nin, Avrupa'da birinci, dünyada ise üçüncü sırada olduğunu ifade eden Kutlu "Türkiye'deki her üç iş kazasından bir tanesi yapı sektöründe gerçekleşiyor. Bu üzücü bir istatistik" diye konuştu.

ÖNCE İNSAN HAYATI
MTSO Başkan Yardımcısı Nuh Yükselgüngör de bu toplantıların, tüm sektörlerde istenen güvenlik kalitesine gelmeyi sağlayacağını belirterek, "MTSO olarak iş güvenliği konusunu hem işveren hem de çalışanlar açısından önemsiyor ve insan hayatını her şeyin üstünde tutuyoruz. Evet, üretmek, kar etmek, para kazanmak iş dünyasının temel amacıdır. Ancak, hiçbir amaç insan hayatından daha değerli değildir" şeklinde konuştu.

İSTENEN RAKAMLAR DEĞİL
Projeyi tüm Türkiye'ye yayacaklarını kaydeden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gerim de "Planlamalarımızı iyi bir şekilde yapmak zorundayız. Daha proje çizilirken, daha tasarlama aşamasında iş güvenliği tedbirlerini de çalışmalarımızın en önemli noktası olarak görmeliyiz. İş kazalarının düşme seyrinde olduğunu görüyoruz ancak arzu ettiğimiz rakamlar değil" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanların hayatı her şeyden önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN