Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelsiz İskenderun Derneği hizmete girdi

Engelsiz İskenderun Derneği hizmet binası törenle açıldı. Kaymakam Hasan Özyiğit ve Belediye Başkanı Seyfi Dingil de açılış törenine katıldı

Giriş Tarihi: 11.12.2014
Engelsiz İskenderun Derneği hizmete girdi
Hatay'ın İskenderun ilçesinde Engelsiz İskenderun Derneği'nin hizmet binası için açılış töreni düzenlendi. İskenderun Belediyesi binası altında hizmete giren derneğin açılışına Kaymakam Hasan Özyiğit, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Engelsiz İskenderun Derneği Başkanı Feray Dingil, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, AK Parti İlçe Başkanı Vedat Tosun, meclis üyeleri, işadamları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, engelli vatandaşlar ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

SORUMLULUK DUYGUSU

Tören, ngelliler Halk Oyunu ekibinin gösterisiyle başladı. Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Feray Dingil, "Amacımız engellilerin topluma kazandırılması, sosyal hayatta yer alması, kendilerine olan güvenlerinin yerine gelmesini sağlamaktır. Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Bizler her zaman sosyal sorumluluk duygusu içerisinde hareket etmeye devam edeceğiz" dedi.

İŞBİRLİĞİ YAPILMALI
Belediye Başkanı Seyfi Dingil ise engelli vatandaşların hizmetinde olmayı sürdüreceklerini belirterek, "Engellilerin geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşların işbirliği içinde olması gerekiyor" şeklinde konuştu.

DESTEK DEVAM EDECEK
Kaymakam Hasan Özyiğit de derneğin açılmasında emeği geçenleri kutlayarak engelli vatandaşlarımıza her zaman destek olmaya hazır olduklarını söyledi. Programda İskenderun Turizm Derneği Başkanı Sabahattin Uygun, İskenderun'un tanıtımına verdiği katkılardan ötürü Dernek Başkanı Feray Dingil'e plaket takdim etti. Ardından engelli çocuklar duygularını ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz İskenderun Derneği hizmete girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN