'Çukurova GİAD'ın projeleri mükemmel'

Çukurova GİAD üyeleriyle buluşan Adana Valisi Mustafa Büyük, Başkan Ömer Faruk Sakarya'dan dinlediği projeler için "Mükemmel" yorumu yaptı

Giriş Tarihi: 12.12.2014
'Çukurova GİAD'ın projeleri mükemmel'
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) yönetimi, geleneksel Salı Buluşmaları'nda Seyhan Otel'de Adana Valisi Mustafa Büyük'le bir araya gelip, projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Ömer Faruk Sakarya, 19 Ocak 2015'te ABD eski Başkanı Bill Clinton'un Ekonomi Başdanışmanı Nobel Ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz'in de katılacağı kapsamlı bir organizasyona imza atacaklarını belirtirken, Vali Büyük, çalışmaları 'mükemmel' bulduğunu söyledi.

RAPORUN LANSMANI YAPILACAK
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu'nun (TÜGİK) düzenlediği TÜGİK İş Zirvesi-2014'te geniş bir katılımla Adana'ya temsil edeceklerini söyledi. TÜGİK İş Zirvesi'nin akabinde, Adana'nın rekabetçiliği ile ilgili Çukurova GİAD olarak hazırlattıkları Türkiye'nin en önemli 3 ekonomistinin çalıştığı Adana raporunun lansmanını gerçekleştireceklerini bildiren Sakarya, raporun, "Adana'nın rekabetçilik endeksindeki yeri ve nedeni ile, Adana hangi aksiyonları yapar, hangi yönlerini geliştirirse, ne yatırım yaparsa daha iyi bir yere gider?" gibi önemli bilgiler içerdiğini kaydetti.

CLİNTON'IN DANIŞMANI ADANA'DA

Yeni yıldaki ilk etkinliklerinin 19 Ocak 2015 tarihinde 4'üncüsünü gerçekleştirecekleri Çukurova Summit olacağını hatırlatan Başkan Sakarya, "Etkinliğe ABD eski Başkanı Bill Clinton'un Ekonomi Başdanışmanı, Nobel Ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz baş misafir olarak katılacak. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik bizimle beraber olacak, programa Adana adına ev sahipliği yapacak. Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz, Ekonomi Bakan Yardımcısı, Başbakanlık Yatırım Destekleme Ajansı'nın Başkanı, EPDK Başkanı, Abdullah Kiğılı, Ali Ağaoğlu, Abdullah Kavukçu başta olmak üzere ünlü işadamları, CEO'lar etkinliğe katılacak" dedi.

VALİ BÜYÜK: GÜZEL İŞLER YAPILIYOR
Çukurova GİAD'ın Adana'ya geldikten sonra gördüğü en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olduğunu bildiren Adana Valisi Mustafa Büyük de çok farklı şeyler yapılırken, Adana'yla ilgili olumlu algının da sağlandığını ifade edenrek, şunları söyledi: "Şimdiye kadar herkesin yaptığından çok farklı şeyler yapıyorsunuz. Mükemmel bir iş çıkıyor. Şimdiye kadar yapılanlar artık bu derneği, dernek statüsünün ötesine geçirmiş ve önemli bir platform oluşturmuş. Herkes şehirle bütünleşerek, şehrin benim de çok önemsediğim algısını değiştirmeye yönelik güzel işler yapılıyor. Tek tek birçok şeyi yapabilirsiniz ama şehrin algısı her şeyin üstündedir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çukurova GİAD'ın projeleri mükemmel'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN