Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüm kavşağında ölüm kol gezmiyor

Kahramanmaraş'ta yıllardır ölümlü kazalara yol açan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kavşağında yapılan düzenleme herkesi sevindirdi. Sürücüler, emeği geçenlere teşekkür etti

Giriş Tarihi: 12.12.2014
Ölüm kavşağında ölüm kol gezmiyor
Kahramanmaraş'ta her gün binlerce kişinin kullanmak zorunda olmasına rağmen yıllardır düzenleme yapılmadığı için ölümlü-yaralamalı çok sayıda kazanın meydana geldiği Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kavşağı karayollarına uygun hale getirilip, sinyalizasyon sistemi takıldı. OSB Başkanı Abdullah Çinkay "Yıllardır yazışma yapmaktan adeta kalemimizde mürekkep kalmadı, söylemekten dilimizde tüy bitti. SABAH Güney'in haberi üzerine kısa sürede kavşak düzenlemesi yapıldı ve sinyalizasyon sistemi takıldı. SABAH Güney ailesine teşekkür ediyorum" dedi.

12 BİN KİŞİ KULLANIYORDU

Kahramanmaraş'ta her gün yaklaşık 12 bin kişinin geçmek zorunda olduğu OSB yolunda kavşak ya da sinyalizasyon olmaması yıllardır ölüme adeta davetiye çıkarıyordu. Merkez 12 Şubat ilçesi Kavlaklı Mahallesi'ndeki organize sanayi bölgesine giriş ve çıkış yolu için kullanılan noktada kavşak, sinyalizasyon sistemi ve yayalar için üstgeçit yoktu. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde trafikte yaşanan büyük kargaşa o yolu kullanmak zorunda olanları adeta canından bezdirmişti. Kavşaktaki problemi, SABAH Güney gündeme getirerek yetkilileri göreve davet etmişti.

ADI 'ÖLÜM KAVŞAGI' OLMUŞTU

Kavşakta, Kahramanmaraş- Kayseri karayolu üzerinden güvenli yol geçişinin sağlanmasıyla ölüm korkusu ortadan kalktı. Kahramanmaraş halkı tarafından artık 'Ölüm Kavşağı' olarak adlandırılan yolda yıllardır bir çalışma yapılmadığına dikkat çeken OSB Başkanı Abdullah Çinkay, "Bu yolun tanzimi için çalmadık kapı, başvurmadık merci kalmamıştı. Hatta kalkıp Ankara'ya gittik, yaşanan faciaları örnek gösterdik, siz yapmıyorsanız projeyi verin biz yapalım, yeter ki bu yolda akan kan dursun dedik ama kimsenin bugüne kadar kılı dahi kıpırdamamıştı. Konu medyada yer buldu, çalışmalar başladı. İşte mutlu sona ulaştık. İstenirse oluyormuş" diye konuştu.

'ARTIK YÜREĞİMİZ AĞZIMIZA GELMİYOR'
OSB'nin ilk sanayicisi olan Hascevher Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Hüseyin Dinçer de "Kentin üretim üssü olan ve 50'ye yakın fabrikada binlerce işçi istihdam edilen bir bölgenin giriş ve çıkışında kara düzen bir trafik vardı. Sanırım Türkiye'nin bir başka yerinde böyle bir acayip durumda yoktu. Yıllardır servis araçlarımızın çıkışında yüreğimiz ağzımıza geliyordu. Ama OSB yönetiminde olan bir kişi olarak bu kavşakta ölen ya da yaralanan kişilerin ahı ve günahının bizde olmadığına emindim. Çünkü elimizden geleni yapmıştık. Çok şükür bu sorun geç de olsa ortadan kalktı. Konuyu Türkiye gündemine taşıyarak feryadımızı dile getiren SABAH Güney'e teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm kavşağında ölüm kol gezmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN