Türkiye'nin en iyi haber sitesi

valisinin 'Büyük' sevgisi

Valisi Mustafa Büyük ve eşi Emine Büyük, Huzurevi ile Sevgi Evlerini ziyaret etti. Vali Büyük ile eşi, yaşlı ve çocuklarla yakından ilgilendi, onlarla sohbet etti, hediyeler verdi

Giriş Tarihi: 14.12.2014
Adana valisinin 'Büyük' sevgisi
Valisi Mustafa Büyük, eşi Emine Büyük ile birlikte Huzurevi ve Sevgi Evleri'ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Duygulu anların yaşandığı ziyarette Vali Mustafa Büyük ve eşi, Sevgi Evleri'nde barınan çocuklarla Huzurevi'ndeki yaşlılarla tek tek kucaklaştı. Çocuklarla oyun oynayan, onlara hediye veren Vali Büyük ve eşi çocuklarla sohbet etmeyi ihmal etmedi.

TOPLUMLARIN İHTİYACI

Renkli görüntülerin yaşandığı ziyaretler sırasında oldukça duygulu anlar da yaşandı. Çocuklara, yaşlılara ve yardıma ihtiyaç duyan herkese sahip çıkmanın önemini vurgulayan Vali Mustafa Büyük, sosyal devlet anlayışının; toplumların yaşamsal bir gereksinimi ve ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Vali Büyük, maddi imkânları yetersiz ilkokul öğrencilerine aylık 365 lira, üniversite öğrencilerine ise 658 lira ödeme yapıldığını söyledi. Büyük, ayrıca sosyal desteğe ihtiyacı olan 794 çocuğun ailelerine 2014 yılında 415 bin 955 lira tutarında nakdi yardım yapıldığını da ifade etti.

EVDE BAKIMA 134 MİLYON LİRA
Adana Valisi Mustafa Büyük şöyle konuştu: "Sosyal destek programları kapsamında, ihtiyaç sahibi tüm engelli ailesi ve engelli evde bakım hizmeti için 2014 yılında 16 bin 387 kişiye aylık 770 lira ödeme yapıldı. Engelli ailesi ve engelli evde bakım hizmeti için devletin kasasından 2014 yılında toplam 134 milyon 095 bin lira para çıktı. Ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüzce 23 bin 526 kişiye, "Engelli Kimlik Kartı" verildi"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana valisinin 'Büyük' sevgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN