Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ceyhan halkının susuzluk tepkisi

Giriş Tarihi: 15.12.2014
Ceyhan halkının susuzluk tepkisi

Ceyhan'da birçok mahallede aylardır yaşanan su kesintisinin nedeni Sözlü ile Öztürk arasındaki çekişmeye bağlayan vatandaşlar, "Büyükşehir bizi cezalandırıyor mu?" diyor

Adana'nın Ceyhan ilçesinde vatandaşlar suya hasret kaldı. Aylardır su kesintilerine maruz kalan halk, bu durumdan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'yü sorumlu tutuyor. Ceyhan halkının susuzlukla cezalandırıldığını öne süren vatandaşlar buna kanıt olarak Mithatpaşa Mahallesi'ndeki su kesintilerini gösteriyor. Ceyhan Belediye Başkanı Öztürk'ün mahallerine taşınmasının ardından su kesintilerinin başladığını savunan Kerim Saraç (53), "Hüseyin Sözlü, Ceyhan'dan elini çeksin" dedi.

"SANKİ BURASI AFRİKA"
Yaklaşık 3 yıl önce yapımına başlanan Tatarlı-Ceyhan Şehir Suyu İsale Hattı'nın halen tamamlanmadığını belirten vatandaşlar, su kesintilerinin çekilmez bir hale geldiğini söylüyor. Çay bahçesi işleten Kerim Saraç, yaşanan su sıkıntısını "problem" olarak adlandırmanın çok hafif olacağını söyleyerek, "Susuzluk korkunç boyutlarda. İlçemiz Ceyhan Nehri'nin kıyısında değil sanki Afrika'da. Yaşadığımız sıkıntıyı 'problem' diyerek geçiştiremeyiz" diye konuştu.

"HALK CEZALANDIRILIYOR"
Gökten yağmur yağarken bazı günler musluklardan bir damla suyun bile akmadığını iddia eden Saraç, "Gün geldi Cuma namazını kılmak için karşı mahallelerdeki eşimizin, dostumuzun evine işyerine gidip abdest aldık. Neden Mithatpaşa Mahallesi, neden Ceyhan? Belediye Başkanı Alemdar Öztürk yaklaşık 4 ay önce mahallemize taşındı. İşte bu andan itibaren olanlar oldu ve suyumuz kesilmeye başladı. Bazen günlerce verilmediği oldu. İki başkan siyasi hasım olabilir. Sözlü Ceyhan'daki gücünü kaybetmiş olabilir ama bunun cezasını halka ödetmemeli" diye tepki gösterdi.

HATİCE ALTINDAĞ (19)
Son haftalarda hemen hemen her gün su kesiliyor. Su problemi yeni değil. Yaz sıcaklarında da, Ramazan ayında da susuz kaldık. Bazen tüm gün kesiliyor. Yeri geliyor elimizi yüzümüzü, hatta bulaşığımızı dahi bakkaldan aldığımız sularla yıkamak zorunda kalıyoruz.

OLCAY ÖZUĞUR (50);
Adana'nın en önemli ilçelerinden birinde değil de susuz bir köyde yaşıyoruz. Hergün su kesilir mi? Gecenin bir yarısı su geliyor, hemen bidonları dolduralım diyoruz ama 5 dakika sürmüyor, geri gidiyor. Resmen oyun oynuyorlar bizimle. Evde temizlik yapmaya hasret kaldık.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceyhan halkının susuzluk tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN