Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Tek yön olan yol yüzünden esnaf mağdur oldu

Giriş Tarihi: 15.12.2014
Adana'dan Yeşilyurt Mahallesi'nden yani 70059 nolu sokaktan esnaf şikayeti aldım. Okurumuz, "Bu yol eskiden çift gidiş geliş olarak hizmet veriyordu. Yapılan düzenlemelerle tek yön haline geldi. Haliyle sadece Kenan Evren Bulvarı ile Mavi Bulvardan çarşıya giden araçlar geçebiliyor. Tek yön bizim işlerimizi çok etkiledi. Sebebine gelince, Malum sabahları insanlar işe yetişme telaşı içerisinde oluyor. Bu nedenle alışveriş yapmayı kimse düşünmüyor. Ama akşam iş dönüşü herkes evine giderken ihtiyaçlarını gidermek zorunda kalıyor. Tek yön nedeniyle işlerimizde büyük ölçüde düşme oldu. Siftah etmeden dükkanımızı kapatıyoruz. İnşallah hatadan dönülür ve eskiden olduğu gibi yoluwmuz çift yön haline gelir" dedi. Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır.

İNDİRİM OYUNLARINA DİKKAT EDİN
Adana'dan bir tüketici okurum aradı. İndirim kampanyaları ile ilgili sıkıntısını dile getirdi. Aslında mağazanın ismini de verdi ama asıl sorununun tüketicinin aldatmaya yönelik olmasından rahatsızlık duyduklarını söyleyerek, "Örneğin 5 bin liralık bir malın 4 bin 500 liraya düştüğü konusunda kampanya yapılıyor. Fakat hepsi içinde olan fiyatta birçok şey eksiliyor. Bu nedenle tüm tüketiciler uyanık olmalı. Yoksa bu tuzağa düşüyorlar. Mağazada indirim yapıyorum yalanıyla insanları kandırıyor" dedi. Ben köşeme taşıdım, sizler dikkatli olun.

GÜLMECE
Temel'le Dursun bir gün iki katlı otobüse binerler. Temel yer kalmadığı için üste çıkmıştır. Temel Dursun'u cepten aramıştır: "Dursun nasıl gidiyorsun?" "Valla şöför pek dikkatsiz ama idare eder." "Sen yine iyisin bizde şöför de yok Allah'a emanet gidiyoruz."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Tek yön olan yol yüzünden esnaf mağdur oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN