Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Emeklilik kredilerinin taksitlendirme süresi uzadı

Giriş Tarihi: 18.12.2014
Adana'da Sucuzade Mahallesi 30001 Sokak No:6'da oturan Yusuf Coşkun isimli okurumuzdan bir teşekkür yazısı aldım. Emeklilik için çekilen kredinin taksitlendirme süresinin kısa olmasından söz etmişti. Mümkünse uzatılmasını ve ödeme planında kolaylık sağlanmasını istemişti. Okurumuz bize faks mesajı çekti. Taksitlendirme süresinin 60 aya kadar uzatıldığını belirterek, "Sorunumuzu köşenizde değerlendirerek emekli olacak 300 bin BAĞ- KUR'lu ve aileleri ile birlikte 2 milyon kişinin sevinci oldunuz. Alınan bu karar bizleri de çok rahatlattı. Emeği geçen, bizleri mutlu eden herkese sonsuz teşekkür ediyoruz" dedi.

ARAÇLAR DURAKLARDA YOLCU İNDİRSİN
Adana'dan farklı bir şikayet aldım. Bizi arayan okurumuz araç sürücüsü. Diyor ki; "Aslında doğru olan şeyler yapılıyor. Ama bu kurallara herkesin uyması gerekir. Malum otobüs duraklarına park eden araç sürücülerine ceza uygulaması yapılıyor. Otobüs ve minibüslerin duraklara rahat girip çıkmasını sağlamak üzere alınan bir karar. Ama çoğu zaman özellikle süreyi doldurmak isteyen toplu taşıma araç sürücüleri sorumlu davranmıyor. Yolun ortasında indir bindir yapıyor. Arkadan gelen araçlar beklemek zorunda kalıyor. Bunun yanı sıra sağ tarafa döneceksiniz ama yine durakta indir bindir yapmayan sürücü durağa girmeyip dönüş yolu içinde yolcu alıyor veya indiriyor. Sizin geçiş hakkınızı engelliyor. Yani ihlal yapılıyor. Bu durumla ilgili ceza işlemi neden yapılmıyor?" Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır, trafik rahatlar.

GÜLMECE
Sümela Manastırı'nın altındaki canlı alabalık lokantalarından birinde geçiyor olay. Yerli turistlerden biri havuzda oynaşıp duran alabalıkları göstererek soruyor garsona: "Taze mi bunlar?" Garson gayet pişkin: "Yok abla, pil takip oynatiyiruk onlari!

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Emeklilik kredilerinin taksitlendirme süresi uzadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN