Ceyhan artık yeşile doyacak

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk'ün, yeşil bir Ceyhan için başlattığı '160 bin hemşehrimize 160 bin fidan' kampanyasında mutlu sona yaklaşılıyor

Giriş Tarihi: 19.12.2014
Ceyhan artık yeşile doyacak
"Daha yeşil Ceyhan" sözü veren Belediye Başkanı Alemdar Öztürk'ün başlattığı '160 bin hemşerimize 160 bin fidan' kampanyası tüm hızıyla sürüyor. Vatandaşlar, Başkan Öztürk'ün "Yeşil Ceyhan" hedefine destek vermek için aldıkları fidanları toprakla buluşturuyor. Ceyhan Belediyesi, fıstık çamı, harnup, defne, mazı ve yasemen türlerindeki fidanları vatandaşa ücretsiz olarak dağıtıyor.

BAŞKAN DAĞITIYOR

Fırsat buldukça, farklı noktalara kurulan stantlarda fidan dağıtımını bizzat yapan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Hz. Muhammed'in, 'Kıyamet kopmaya yakınken elinizde bir ağaç fidanı varsa ve onu dikmeye vakit bulabilirseniz onu dikin' hadisini anımsatarak, "Allah'ın izniyle hemşerilerimizle beraber 160 bin fidanı toprakla buluşturana kadar kampanyamız devam edecektir" dedi.

160 BİN FİDAN
Geleceğe daha temiz ve daha yeşil bir çevre bırakmak, ağacın ve ormanın önemine dikkat çekmek için bu kampanyayı önemsediklerini açıklayan Başkan Öztürk, "Belediye olarak ilçemiz de ağaç sayısını ve yeşil alanları arttırmak için çalışmalarımızı devam ediyor. Bu amaçla ilçemizde yaşayan her vatandaşımıza bir fidan dağıtarak 160 bin fidan hedefime ulaşmayı planlıyoruz" diye konuştu.

VATANDAŞIN YOĞUN İLGİSİ
Ücretsiz dağıtılan fidanların halkın desteğiyle toprakla buluştuğunu vurgulayan Başkan Öztürk, "Bu kampanya ile geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha temiz ve yeşil bir çevre bırakacağımıza inanıyorum. Fidanlarımızı toprakla buluşturmak önemli ama onların bakımını yapmak ve korumak daha da önemli. Hepimiz bu görevi seve seve yapacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceyhan artık yeşile doyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN