Uyuşturucunun inine girecekler

Adana'da polis, sokakta 'uyuşturucu' avına çıktı. 'Narkotim' ekipleri, uyuşturucu satışının yoğun olduğu bölgelere şok baskınlar düzenledi

Uyuşturucunun inine girecekler
Adana'da uyuşturucunun sokak düzeyinde ulaşılabilirliğinin önlenmesi noktasında oluşturulan Narkotik Büro Amirliği bünyesinde kurulan 'Narkotim' ekipleri, sokak sokak gezip, 'torbacı' olarak da bilinen uyuşturucu satıcılarının peşine düştü. Metruk binalarda arama yapan timler, her taşın altına baktı, bununla da yetinmeyip sokak ve caddelerdeki ağaçları bile kontrol eden ekipler üst araması sırasında vatandaşların ayakkabılarının içinde bile uyuşturucu aradı.

AYAKKABILARA BAKTI

Yüreğir ilçesine bağlı Sinanpaşa Mahallesi Kışla Caddesi'nde gerçekleştirilen operasyonda Narkotim'e bağlı ekipler, narkotik köpekleri "Marko" ve "Maya"nın desteğiyle kentsel dönüşüm nedeniyle yıkım kararı alınan metruk binalarda zehir tacirlerinin kullandığı zulaları didik didik aradı. Sokak sokak gezip, metruk binaları arayan polis, bununla da yetinmeyin adeta her taşın altına bakıp, cadde ve sokaklarda ağaçları bile kontrol etti. Mahalledeki işyerlerini de arayan polis, üst araması yaptığı kişilerin ayakkabılarının içine bile baktı.

16 EKİP 84 PERSONEL

"Uyuşturucu İle Mücadele Acil Eylem Planı" kapsamında yürütülen çalışmalara bağlı olarak, Adana'da da 'Narkotim Projesi'ni hayata geçirildi. Bu çerçevede Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü bünyesinde toplam 84 personelle 16 ayrı ekip oluşturuldu. Yeni kurulan ekipler, 'torbacı' olarak da bilinen sokak satıcılarının yoğun olduğu bölgelere şok baskınlar düzenledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucunun inine girecekler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN