Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana sokakları köstebek yuvası

İMO Adana Şube Başkanı Nazım Biçer, plansız çalışmalar yüzünden yolların yürünecek halde olmadığını ve Adana halkının çileden çıktığını söyledi

Giriş Tarihi: 21.12.2014
Adana sokakları köstebek yuvası
Tmmob İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Nazım Biçer, plansız çalışmaların Adana'nın yollarını köstebek yuvasına döndürdüğünü belirterek, "ASKİ kazıyor, TEDAŞ kazıyor ya da bir başka kurum kazıyor. Plansız yapılan çalışmalar yüzünden yazın tozdan, kışın çamurdan yollar geçit vermiyor. Olan vatandaşa oluyor. Kimsenin ruhu bile duymuyor" diye tepkisini gösterdi.

VATANDAŞA İŞKENCE

Kazı çalışmalarının yapıldığı sokaklara ve caddelere araç girişlerinin mümkün olmadığı gibi insanların adım atmakta dahi zorlandığını kaydeden Biçer, "Bu nasıl planlama, bu nasıl yönetim gerçekten anlamakta zorlanıyoruz. Yaz aylarında asfaltlanan yollar kış ayları gelince kazılmaya başlanıyor. Madem kazacaktınız neden asfaltlanıyor? Kurumlar arasında iletişim sağlanmayınca bunun faturasını maalesef vatandaş ödüyor" dedi.

UYARI TABELASI YOK
Her yıl bozulup yeniden yapılan yolların Adana'nın kaderi haline geldiğini vurgulayan Biçer, şunları söyledi: "Kazılan yolların geri yapıldığına daha tanık olmadık. Yollar, etrafında iş güvenliği önlemleri alınmadan, uyarı tabelaları konulmadan kazılıyor. Çukurlar açık vaziyette bırakılıyor. Araçlar bu çukurlara düşüyor, kiminin lastiği patlıyor, kiminin bir aksamı kırılıyor. Zaten yürümek mümkün değil. Bu tablo Adana halkının kaderi haline gelmemeli" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana sokakları köstebek yuvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN