Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilginin güncellenmesi insanları öğrenmeye itiyor

Giriş Tarihi: 23.12.2014
Bilginin güncellenmesi insanları öğrenmeye itiyor

'te düzenlenen "Hukuk Devleti" konulu panele katılan gazetecilere kendi hak ve sorumluluklarıyla ilgili bilgiler verildi

Gazeteciler Cemiyeti ve Konrad Adenaur Stiftung Derneği tarafından "Hukuk Devleti" konulu panel düzenledi. Grand Otel'de, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceren Sözeri ile hukukçu Fikret İlkiz'in konuşmacı olarak katıldığı panele gazeteciler ve iletişim fakültesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

BİLGİ YENİLENMELİ

Cemiyet Başkanı İbrahim Ay, bilgi çağında yaşayan insanlar için öğrenmenin her geçen gün daha fazla önem taşıdığına vurgu yaparak, "Bilginin sürekli yenilenmesi ve eski bilginin geçerliliğini çabuk yitirmesi insanları sürekli öğrenmeye ve yenilenmeye itmiştir. Toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesinde medya kuruluşları kadar ülkenin akademisyenlerine de büyük iş düşüyor" dedi.

NEFRET SÖYLEMİNE DİKKAT

Konuşmasında "İletişim Etiği", "Yazılı Basında ve İnternette Nefret Söylemi" ve "Nefret Suçlarının Haberleştirilmesi" konularına parmak basan Galatasaray Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ceren Sözeri, yazılı ve internet basından verdiği örneklerle mesleğin içinde olduğu durumu gözler önüne serdi. Sözeri, basında kullanılan nefret söyleminin sanılandan daha fazla olduğuna dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilginin güncellenmesi insanları öğrenmeye itiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN