Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devletin yolu otopark oldu

Nazım İmar Planı'nda sokak olarak görülen yolun bir bölümü Aşiyan Sitesi'ne ait otopark olarak kullanılıyor. Çukurova Belediyesi bu olayla ilgili konuşmuyor

Giriş Tarihi: 23.12.2014
Devletin yolu otopark oldu
Çağdaş kentleşmenin önemli kıstasları arasında bulunan çıkmaz sokaklar tüm yerel yönetimlerin temel sorunları arasında yer alıp çözülmeye çalışılırken Adana'da bir sokak, yolun bir bölümünün gasp edilmesi yüzünden çıkmaz bir sokak haline geldi. Sokağa girenlerin yolu, Aşiyan Sitesi'nin otoparkı ile kesiliyor. Otoparkın bariyerleri kamuya ait yolu sonlandırırken, konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Çukurova Belediyesi açıklama yapmak yerine susmayı tercih etti.

ÇIKMAZ SOKAK HEDİYESİ
Uzmanlar tarafından "şehrin kör bağırsakları" olarak adlandırılan çıkmaz sokaklar Adana'nın kanayan yaraları arasında yer almaya devam ediyor. Yerel yöneticiler her fırsatta, çıkmaz sokaklara savaş açtıklarını ve Adana'nın "çıkmaz sokak cenneti" imajını sonlandıracaklarını açıklamalarına karşın, Çukurova ilçesi Toros Mahallesi 78184 ve 78185 sokakların yerel yönetimlerin ilgisizliği yüzünden çıkmaz sokak haline getirildiği ortaya çıktı.

SOKAĞI GASP ETTİLER
İmar planında sokak olarak görülen 78185 nolu sokak anlaşılmaz bir şekilde son bulup çıkmaz sokak hüviyetini alırken 78184 nolu sokakta ise bir işgal söz konusu. Devlete ait 78184 nolu sokağın bir bölümü Aşiyan Sitesi'nin otoparkına dönüştürülerek işgal edildi. Söz konusu sokak sitenin kurduğu bariyerle kesilirken bölge halkı bu sorunu yetkiliklere taşımasına karşın, çözümü konusunda adım atılmadı.

BELEDİYE SUSKUN
Çıkmaz sokaklara savaş açan yerel yönetimlerin sokak gaspına tavırsız kalmaları vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanırken Çukurova Belediyesi'nin çıkmaz sokaklara ve bir sokağın gasp edilmesine nasıl bir tavır alacağı merakla bekleniyor. Konuyla ilgili olarak görüş almak istediğimiz Çukurova Belediyesi'nin aradan bir ayı aşkın süre geçmesine rağmen açıklama yapmaktan kaçınması dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devletin yolu otopark oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN