Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş makinelerinde Sanko çok farklı

Sanko İş ve Tarım Makinaları üretim tesislerinde son teknoloji ile imal edilen iş makinaları, kamu ve özel sektörün ihtiyaçlarını karşılamada önemli rol oynuyor

Giriş Tarihi: 25.12.2014
İş makinelerinde Sanko çok farklı
SANKO İş ve Tarım Makinaları'nın MST markası ile ürettiği 6 serisi kazıcı yükleyici, telekobik forklift ve mini ekskavatörler, iş makinaları sektörünün gözbebeği haline geldi. SANKO'nun tarım makinaları sektöründeki şirketi Başak Traktör ise 100'üncü yılını kutluyor. Sanko İş ve Tarım Makinaları Genel Müdür Yardımcısı Aydın Karlı, kazıcı yükleyici kullanıcılarının kendilerini tercih etme nedenlerini performans, düşük yakıt tüketimi satış sonrası kaliteli hizmet olarak sıraladı. Karlı, Türkiye'nin tek teleskopik forklift üreticisi olduklarını anımsatarak, 7 metreden 17 metreye kadar 7 çeşit modelde yük kaldırabilen MST marka teleskopik forkliftleri farklı sektörlerin ihtiyaçlarına göre ürettiklerini söyledi. Yeni geliştirdikleri mini ekskavatöre de değinen Karlı, "Büyük beğeni kazanacağına inandığımız MSTmini ekskavatörlerin 1.6 - 5.5 ton arasında 5 modeli bulunuyor. 'Az yer kaplayıp, çok iş çıkaran bu verimli küçük devler', MST'nin pazardaki yeni gururu olacak" dedi.

ÜRÜN GAMI GELİŞİYOR
Bu arada, Sanko Holding'in tarım makinaları sektöründeki şirketi Başak Traktör de kuruluşunun 100'üncü yıldönümünü kutluyor. Başak Traktör Pazarlama Müdürü Levent Karaağaç, 1914 yılından bu yana Türkiye'de bereketi simgeleyen Başak Traktör'ün, 2012 yılı Mayıs ayında Sanko bünyesine geçtiğini hatırlattı. "Sanko mühendisliğinin usta ellerinden geçen Başak Traktörler yeni görünümü ve modelleri ile Türkiye çiftçisinin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor" diyen Pazarlama Müdürü Levent Karaağaç, "Başak Traktör gelişen ülke ekonomisinde etkisi artan tarım sektöründeki mekanizasyon ihtiyacını karşılamak üzere traktör satış ve satış sonrası teşkilatını genişleterek büyümek hedefinde her geçen gün ekibini ve ürün gamını güçlendirmektedir" dedi.

YÜZDE YÜZ YERLİ
Başak Traktör'ün yıllık üretim kapasitesinin 10 bin adet olduğunu vurgulayan Karaağaç, "Markamız, 'Plus' ve 'BE' serisi traktörleri ile 2x4 ve 4x4 çekişli, kabinli ve klimalı farklı ve ergonomik modelleriyle üretim yapılmakta. Az yakıt tüketimi sayesinde ekonomik kullanım sağlayan, az bakım gerektiren, yüzde 100 yerli üretimi ile Başak Traktör 1914 yılından beri çiftçimizin hizmetinde ve onun gelişmesi ve güçlenmesi için yanındadır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş makinelerinde Sanko çok farklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN