Büyükşehir büyük değişime hazırlandı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Gayberli, Hacıbayramveli ve Malik Ejder mahallelerinde başlayan kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Giriş Tarihi: 26.12.2014
Büyükşehir büyük değişime hazırlandı
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kentsel dönüşüm çalışmalarını Genel Sekreter Vekili Murat Demir ve İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Melike Özdemir ile birlikte inceledi. Başkan Erkoç "Gayberli, Hacıbayramveli ve Malik Ejder mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarımız çok hızlı bir şekilde devam ediyor. Burası şehrimizin Kayseri ve Gaziantep çevre yolu üzerinde bulunan mahallelerimiz. Bu alan heyelan bölgesi riskli alan… Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışmaları neticesinde riskli alan olarak ilan edilmişti. Bu alanın güney kısmına otopark, kuzey kısmındaki yaklaşık 80 dönüm alana da rekreasyon alanı yapacağız" dedi.

KÖTÜ GÖRÜNTÜ BİTECEK

Bu bölgede yaklaşık 300 dönüm alanı boşalttıklarını söyleyen Başkan Erkoç, "Bu alanın bir kısmı otopark bir kısmı da yeşil alan olacak ve şehrimize güzellik katacak. Kentin girişindeki bu kötü görüntüyü, bu hurda evleri kaldırarak güzelleştireceğiz. Kahramanmaraş'ı kentsel bakımdan, şehircilik bakımından ismine layık bir hale getirene kadar bu değişim devam edecek. Şehrimizi bu gecekondu görüntüsünden kurtarana kadar yani vatandaşlarımızı daha sıhhi daha güzel evlere kavuşturana kadar çalışmalarımız sürecek" dedi.

TAM BİR DÖNÜŞÜM OLACAK
Başkan Erkoç, Gayberli, Hacıbayramveli ve Malik Ejder mahallelerini kapsayan kentsel dönüşüm alanlarında yapılaşma yapmayacaklarını belirterek açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: "Kentsel dönüşüm çalışmalarımızla birlikte toplu konut çalışmalarımıza da başladık. Doğu kentin ilerisinde 1500 konut başlattık. İlk harcı da geçtiğimiz günlerde attık. Burayı inşallah hızlı bir şekilde bitireceğiz. Maliyeti çok uygun bu evleri inşallah bir yıl içinde teslim etmeyi düşünüyoruz. Vatandaşlarımıza konut yapım çalışmalarımız da devam edecek. Kentsel dönüşüm çalışmaları gerçekten önemli bir gelişme. Kahramanmaraş'taki kentsel dönüşüm tam anlamıyla bir yenilenme."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir büyük değişime hazırlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN