Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Miniklerin dileğine sihirli bir dokunuş

Koç Üniversitesi'nin gönüllü öğrencileri, 'Sihirli Dilekler Diyarı Projesi' kapsamında Kahramanmaraş'taki köy okullarında 355 öğrencinin yeni yıl dileğini gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 26.12.2014
Miniklerin dileğine sihirli bir dokunuş
Her yılbaşında köy okullarından mektupla aldıkları dilekleri gerçekleştiren Koç Üniversitesi gönüllü öğrencileri projelerini bu yıl Kahramanmaraş'ta uygulamaya karar verdi. Kahramanmaraş'ta hayırseverliği ile tanınan İskur Grup Başkanı Abdulkadir Kurtul'un Koç Üniversitesi'nde okuyan kızı Makbule Kurtul'un ev sahipliği yaptığı program kapsamında Sarıkaya İlkokulu'nda öğrenim gören 355 öğrencinin yeni yıl dileği gerçekleşti.

MEKTUP GELDİ

Proje kapsamında bu yıl Dulkadiroğlu ilçesindeki Sarıkaya İlkokulu öğrencilerinin yeni yıl mektubunu alan Koç Üniversitesi öğrencileri, mektupları arkadaşlarına iletti. Üniversite öğrencileri ise her bir mektubun karşılığında en beğendiği hediyeyi alarak Kahramanmaraş'a gidecek olan arkadaşlarına teslim etti. "Koç Gönüllüleri" Kahramanmaraş'ta ziyaret ettikleri Sarıkaya İlkokulu öğrencilerine hediyeleri kendi elleriyle dağıttılar.

GÖNÜLLERİ BÜYÜK
Koç Üniversitesi gönüllülerinden Makbule Kurtul, SABAH Güney'e yaptığı açıklamada öğrencilerin yeni yıl dileklerini yerine getirmekten duydukları mutluluğu dile getirirken, "Kendileri küçük ama gönülleri büyük olan bu kardeşlerimiz çok güzel mektuplar yazmış. Koç Üniversitesi'nde okuyan arkadaşlarımızın aldıkları hediyeleri onların nezdinde bu kardeşlerimize teslim ettik. Onların mutluluğunu tüm arkadaşlar olarak kalbimizde hissettik" dedi.

KULAK: HÜKÜMET DESTEĞİ DAHA AKTİF YAPAR
Adana Ticaret Odası Meclis Başkanı Tarkan Kulak, siyasi ve ekonomik istikrar ile Türkiye'nin çıtasının her alanda yükseldiğini, hükümet desteği sayesinde bu yükselişin Adana'ya da yansımasının kenti daha aktif hale getireceğini söyledi. ATO'nun 120. kuruluş yıldönümüne katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu'na, kentin sorunlarını aktarma fırsatı bulduklarını belirten Kulak, Başbakan ve beraberindekilere 'Adana'nın, hükümetin vizyon ve istikrar sahibi ekonomik programlarına tam destek olma ve öncülük etme iradesine sahip olduğu' mesajı verildiğini bildirdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu, sadece ATO değil, tüm Adana olarak kente yakışır bir şekilde karşıladıklarını ifade eden Tarkan Kulak şunları söyledi: Kendisini 120'nci yılımızın başında Adana'da, 6'ncı Büyükelçiler Konferansı'na geldiğinde, Dışişleri Bakanımız olarak ağırlamıştık. 120'nci yılımızın sonunda ise Başbakanımız olarak ağırladık. Sayın Başbakanımızın yükselmedeki bu kısmetli yönünün Adana'mıza da yansıması temennisiyle, kendisine Adana ve potansiyeli hakkında birinci ağızdan bilgiler aktardık. ATO Meclis Başkanı Kulak "Verimli topraklarımızda yapılan tarım ile yeni teknolojik sanayi olanaklarını birleştirmeliyiz. Başbakan Davutoğlu'na, yüksek katma değerli üretim alanlarını geliştirerek, üniversite-sanayi işbirliği çalışmalarını artırarak, ihracat, kara-hava-demiryolu ulaşımı, sağlık turizmi ve enerji sektörlerinde yapılan güzel başlangıçlara destek olunmasının kalkınmamıza büyük güç vereceğini ifade ettik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miniklerin dileğine sihirli bir dokunuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN