Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rapor müebbet hapisten kurtardı

Giriş Tarihi: 28.12.2014
Rapor müebbet hapisten kurtardı

Adana'da ayrı yaşadığı eşiyle ilişkisi olduğunu ileri sürdüğü arkadaşını öldüren ve akıl sağlığı ile ilgili 2 farklı rapor verilen Diyadin Görgen tedavi edilecek

Adana'da arkadaşı Muhittin Kalkan'ı (47) eşiyle ilişkisi olduğu dedikoduları yüzünden 6 bıçak darbesiyle öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan Diyaddin Görgen'i (51) "Suça karşı cezai ehliyeti yoktur" raporu hapisten kurtardı. Akıl sağlığı konusunda 2 farklı rapor olan sanıkla ilgili son sözü Adli Tıp Genel Kurulu söyledi. Genel Kurul'un "cezai ehliyeti yoktur" raporu verdiği sanık, mahkeme tarafından tedavi için hastaneye gönderildi.

DEDİKODU İDDİASI
İddialara göre İstanbul'da cep telefonu alım satım işi yapan Diyaddin Görgen, 2 yıldır ayrı yaşadığı eşinin arkadaşı Muhittin Kalkan ile ilişkisi olduğunu duyunca çılgına döndü. Görgen, 11 Nisan 2012'de Adana'ya gelip, arkadaşının iş yaptığı Alidede İşmerkezi'nin otoparkında beklemeye başladı. Kalkan araçtan inince arkadan saldıran Diyaddin Görgen, bıçağı sapladı. Kalkan olay yerinde can verdi.

DNA TESTİ İSTEDİ

Saldırgan emniyete giderek teslim oldu. Adana 5.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan 8 çocuklu tutuklu sanık, "Eşim ile ilişkisini 2 yıl önce öğrendim. İstanbul'daki evime sık sık gelip gidermiş. Çocuklarımın da bu konuda bilgisi var. Hatta eşim elbiselerimi, paramı da ona veriyormuş. Olay günü 'Burada ne sürtüyorsun' dedi. Bu nedenlerden dolayı tartıştık. Bıçağı salladım. Kaza ile öldü. Çocuklarıma DNA testi yapılmasını istiyorum" demişti.

YALAN SÖYLÜYOR
Öldürülenin eşi Hatice Kalkan, dedikoduyu kendisinin çıkardığını ileri sürerek, "İlişki iddiası da doğru değil. Dedikodu çıkarınca sanığı aradım. Bana, eşimi öldüreceğini söyledi" dedi. Sanık hakkında 2 farklı cezai ehliyet raporu verilince, dosya Adli Tıp Genel Kurulu'na gönderildi. Genel Kurul, sanıkta "Hezeyanlı bozukluk" rahatsızlığı bulunduğunu, suça karşı cezai ehliyetinin bulunmadığını bildirdi. Mahkeme de sanığı tedavi için yüksek güvenlikli sağlık kuruluşuna göndermeye karar verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rapor müebbet hapisten kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN