Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'dan doğan güç: Dünya Polistren Grup

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Adana'dan doğan güç: Dünya Polistren Grup

Adana'daki 2 tesisinde polistrenden mamul ürünler üreten Dünya Polistren Grup, yalıtım, dekorasyon, ambalaj, arıcılık, mermercilik gibi alanlarda sektörün belirleyicisi konumunda

Sektöre sıfırdan başlayıp başarılı bir ivme ile ciddi atılımlar yapan Dünya Polistren Grup, sektör lideri olmak için çalışıyor. Firmanın Kurucu Genel Müdürü Bülent Kunt, "Kurulduğumuz 2001 yılından bu yana farklı sektörler için üretim yapıyoruz ve bu alanda önemli bir yere yerleştik. Özellikle inovasyonda önemli bir örnek olarak gördüğümüz ve 2013 yılında 'Yılın İnovatif Şirketi' ödülünü kazandığımız Strokovan ürünümüzle arıcılığın verimini ve katma değerini artırmayı başardık" dedi.

İKİ AYRI TESİS
Üretim hacminin artmasıyla dekorasyon ve EPS grubunu birbirinden ayırdıklarını anlatan Kunt, "Adana OSB'deki fabrikamızda yalıtım, iç cephe dekorasyon ve ambalaj ürünleri üretmeye devam ediyoruz. Dış cephe dekorasyon ürünlerimizi de Karataş tesisimizde üretiyoruz. Dünya Dekor, Kappla, Kappack gibi markalarımızla, başta inşaat ve yalıtım sektörü olmak üzere tarım ve arıcılık sektörüne kadar birçok alanda hizmet vermekteyiz" diye konuştu.

ALTYAPI TAMAM

Adana OSB'deki modern ve en son teknoloji makineleri ile birlikte, Karataş Dekor Tesisi'nde Türkiye'nin ve yakın coğrafyanın ihtiyaçlarını karşıladıklarını anlatan Bülent Kunt şunları söyledi: 2013 yılı boyunca yaptığımız yatırımlar ile Almanya'dan getirttiğimiz ileri teknoloji makinelerimizle, tesis alt yapısı iyileştirmelerimiz ve makine modernizasyonumuzla gücümüzü daha da artırdık. Kurulu gücü ve kapasitesi ile dekor grubunda Türkiye'nin kapasitesi en yüksek ve kalite standardı en güçlü firmasıyız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'dan doğan güç: Dünya Polistren Grup
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN