Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çukurova GİAD öncülüğünde Adana hedef belirleyecek

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Çukurova GİAD öncülüğünde Adana hedef belirleyecek
Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD), geçtiğimiz haftalarda "Adana Ekonomisi Rekabetçiliğinin Analizi" çalışmasının sonuçlarını İstanbul'da geniş katılımlı bir toplantıyla açıklamıştı. Prof. Dr. Kerem Alkin ve Doç. Dr. Melih Bulu gibi iki önemli ismin hazırladığı çalışmada Adana'nın mevcut durumunu ortaya koyan Çukurova GİAD, şimdi de 'strateji raporu' için çalışma başlattı.

YOL HARİTASI
Sakarya, "Şimdi Çukurova GİAD olarak Adana'nın strateji raporunu hazırlatıyoruz. Kentimizi yönetenler bu raporu ele alıp yol haritası ortaya koyacaklar. Çünkü bu kentin karar vermesi gereken çok şey var. Bunun başında, bu kentin geleceğinde ne olacağı geliyor. Bu kent sanayi kenti mi olacak, tarım kenti mi olacak, hizmet sektörünün önde olduğu bir kent mi olacak? Adana kararını verip, Valilik, belediyeler ve iş dünyasıyla birlikte yıllık 1 milyon turist, 20 milyar dolar ihracat gibi hedeflerini ortaya koyup stratejiler geliştirecek" diye konuştu.

ESİN KAYNAĞI OLDU
Bu arada başka projeler de yürüttüklerini kaydeden Sakarya, en dikkat çekicilerinden birinin geçen yıl düzenledikleri 'Hayalimdeki Adana' proje yarışması olduğunu söyledi. Sakarya, "Seçtiğimiz projeleri kitaplaştırıp ilgili bakanlıklar ve belediye başkanlarına ilettik. Adana Büyükşehir Belediyesi'nin öncelikli 12 projesinin birçoğu, yarışmamızda ortaya atılan projeler. İlçe belediyeleri de bu projelerden esinleniyor" dedi. Sakarya diğer yandan Uçan Balon Çocuk Derneği, Artı Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Adana Huzurevi'yle projeler uyguladıklarını, çocuk haklarıyla ilgili de kapsamlı bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

ÖNEMLİ İSİMLER AĞIRLANDI
Çukurova GİAD, dünyaca ünlü isimleri konuk ettiği etkinlikleriyle dikkat çekiyor. 2012'de, 'ekonominin kahini' olarak tanınan Nouriel Roubini'yi ağırlayan dernek, 2013'te eski Almanya Başbakanı Gerhald Schröder'i konuk etmişti. Londra'nın seçilmiş ilk Belediye Başkanı Ken Livingstone ile Toronto'nun 62'nci ve 63'üncü Belediye Başkanı David Miller ve Fatih Terim 2014 etkinliklerinde ağırlanmıştı. Dernek şimdi de 28 Ocak 2015'te eski ABD Başkanı Bill Clinton'un danışmanı ve Nobel ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz'i konuk edecek. Bu etkinlikle birlikte 'önemli konuklar' çalışması, artık Uluslararası Çukurova Zirvesi (Çukurova SUMMIT) olarak sürecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çukurova GİAD öncülüğünde Adana hedef belirleyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN