Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özülkü yatak kapasitesiyle Adana'nın en büyüğü

Özülkü Şirketler Grubu, bünyesindeki 3 hastane ve 1 tıp merkeziyle, Adana il genelinde en yüksek yatak kapasitesine sahip sağlık grupu olarak hizmet veriyor

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Özülkü yatak kapasitesiyle Adana'nın en büyüğü
İL genelindeki özel hastanelerin yatak kapasitesinin bini bulduğu Adana'da sağlığa yaptığı yatırımlarla sürekli büyüyen Özülkü Şirketler Grubu'na bağlı 3 hastane ve 1 tıp merkezinin yatak kapasitesi 500'e ulaştı. Böylece Özülkü Şirketler Grubu, Adana'nın en büyük hastane grubu haline geldi. Özülkü Şirketler Grubu, sağlık sektörüne ilk yatırımını bundan tam 30 yıl önce 20 yataklı İhsan Önal Hastanesi'ni kurarak başladı. Ardından 1997'de Özel Adana Hastanesi faaliyete geçirildi. Bu hastanede halen 27 yetişkin, 21 yeni doğan yoğun bakım, 9 koroner yoğun bakım, 7 kardiyovasküler yoğun bakım ve 90 hasta servis yatağı bulunuyor.

YENİ DOĞAN TRANSPORT AMBULANSI HİZMETİ

Grubun Özel Metro Hastanesi de 2009 yılında, bölgenin büyük açığı olan yeni doğan yoğun bakım ve kadın hastalıkları ile doğum konusunda en iyi hizmeti vermek amacıyla açıldı. Hastanede 54 yeni doğan yoğun bakım, 34 servis yatağı, 4 yetişkin yoğun bakım ve bir çocuk koroner yoğun bakım yatağı bulunuyor. 2010'dan itibaren de Türkiye'de örneği bulunmayan tam donanımlı yeni doğan transport ambulansı hizmet veriyor. Özel Metro Hastanesi, sunduğu hizmetle farkını ortaya koyuyor.

BİN 700 KİŞİYE İSTİHDAM
Özülkü Hastaneler Grubu bünyesindeki Güney Adana Hastanesi ise 2011'de bölge halkına nitelikli sağlık hizmeti vermek amacıyla kuruldu. Yatak kapasitesi 180 olan Güney Adana Hastanesi tüm branşlarda ve Adana'da özel hastaneler içinde en yüksek yatak kapasitesine sahip tesis olarak hizmet veriliyor. Yüreğir'de 2014'te açılan Özülkü Tıp Merkezi ise geniş doktor kadrosuyla Adana halkına hizmit sunuyor. Özülkü Hastaneler Grubu'na bağlı 3 hastane ve 1 tıp merkezinde şu anda toplam bin 700 kişi istihdam ediliyor.

YATIRIMLAR SÜRÜYOR
Özülkü Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Şule Özülkü, sağlık alanına yaptıkları yatırımların durmaksızın devam ettiğini söyledi. Özel Metro Hastanesi'nin yanına yeni bir hastane binası inşaatının planlandığını kaydeden Şule Özülkü, "Bu hastane faaliyete geçince kapasite iki katına çıkacak ve yeni branşlar hizmet vermeye başlayacak. Özel Adana Hastanemize de yatırım yaparak yüzde 30 civarında kapasite artırdık. Güney Adana Hastanemizin yeni poliklinik binasını açarak orada da yaklaşık yüzde 30'luk kapasite artırımı gerçekleştirdik. Bu yatırımların toplam değeri yaklaşık 30 milyon dolar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özülkü yatak kapasitesiyle Adana'nın en büyüğü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN