Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayinin doğduğu kentin gururu AOSB

'da 351 firmanın faaliyet gösterdiği Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde 57 tesisin yatırımı sürüyor, 109 yatırım proje aşamasında

Giriş Tarihi: 30.12.2014
Sanayinin doğduğu kentin gururu AOSB
Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü, bin 590 hektar alanda kurulu olan ve 351 firmanın faaliyet gösterdiği bölgenin, eksiksiz altyapısı, lojistik avantajları ve ucuz enerji imkanlarıyla yatırımcılar için cazibe merkezi olduğunu söyledi. Adana'nın geçmişten gelen güçlü bir sanayi kültürü olduğunu vurgulayan Sütcü, AOSB'de 57 tesis yatırımının devam ettiğini, proje aşamasında ise 109 yatırım olduğunu belirtti.

GENİŞLEME ÇALIŞMALARI

OSB'nin 33 bin 430 kişiye iş imkanı sağladığını vurgulayan Bekir Sütcü, "Bölgemizde tüm altyapı sağlanmış durumda. Parsellerimizin tamamı dolu. Yatırım için tahsis edilen alan miktarı yüzde 100'dür. 922 hektar da genişleme alanımız var. Bu alanın yer seçiminin yapılarak OSB'mize ilave edilmesi ve yeni yatırım taleplerine cevap verilebilmesi için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına müracaat ettik. İlave alanımızda altyapı yatırımlarımız da devam ediyor" diye konuştu.

EĞİTİMCİ OSB

Eğitim konusuna da değinen Başkan Bekir Sütcü şunları söyledi: AOSB'de sanayicilerin kalifiye eleman sorununun çözümüne katkı sunan Çukurova Üniversitesi'ne bağlı bir meslek yüksekokulu var. Bir de özel meslek lisesi açıldı. Bu okulların öğrencileri hem staj yeri sorunu yaşamıyor hem de mezun olduklarında OSB'de istihdam olanağı bulabiliyor. Bunların yanı sıra OSB Akademisi kurduk. Akademimizde Aile Anayasası, Kurumsallaşma, İnsan Kaynakları, İşyeri Çevikliği gibi birçok konuda eğitim veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayinin doğduğu kentin gururu AOSB
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN