Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korumalarına vur emri verdi

Daha önce iki kez silahların konuştuğu Çukurova Belediyesi'ne yeni bir saldırı daha düzenlendi. Başkan Soner Çetin, "Bizi saldıracak olanlar ailesiyle vedalaşıp gelsin" dedi

Giriş Tarihi: 8.1.2015
Korumalarına vur emri verdi
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, önceki akşam belediye binasına yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırının kendilerini yıldırmayacağını söyledi. Korumalarına verdiği, "Şiddete şiddetle karşılık vermeyin, direk beni hedef alıp ateş ederlerse karşılık verin" talimatını geri çektiğini açıklayan Başkan Çetin, "Bize saldıracak olanlar, evinden ayrılırken aileleriyle vedalaşıp öyle çıksınlar. Bu kadar söylüyorum. Yani yaptıklarının karşılığını fazlasıyla görecekler" dedi.

SİLAHLAR SUSMUYOR
Çukurova Belediyesi'nde kurşun seslerinin arkası kesilmiyor. Soner Çetin'in başkan olmasından sonra iki kez silahların konuştuğu ve bir kişinin yaralandığı belediyede önceki akşam da silahlar konuştu. Başkan Çetin'in binayı terk etmesinden yaklaşık 10 dakika sonra gelen kimliği belirlenemeyen 2 kişi pompalı tüfekle 4 el ateş etti. Silahlı saldırı sonucu 2'inci kattaki özel kalem müdürünün odası ve bir alt katta memurların görev yaptığı odanın camları kırıldı. Saldırının kendisinin belediyeden çıkmasının hemen ardından yapıldığını anlatan Soner Çetin, "2 kişi özel kalem müdürlüğünün camlarını hedef alarak ateş ediyor. Buradaki mesaj şu: 'Biz seni izliyoruz. Senin gittiğini gördük ama namluyu sana yöneltmedik. Uyarıdır, ihtardır bu' Beni korkutmaya çalışıyorlar. Biz hakka ve halka inanarak yola çıktık ve kimseden korkmadığımızı bütün kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Allahtan başka kimseden korktuğumuz hiç kimse yok. Böyle biline" dedi.

DOLAYLI YOLDAN TEHDİT
Bugüne kadar dolaylı yollardan tehdit edildiğini ve gerekli bilgileri emniyetle paylaştığını söyleyen Çetin, "Bu iğrenç düzende belediyelerden nemalanmaya alışmış, belediyelerden geçinmeye alışmış bir kesim var. Bu kesimin hesapları altüst oldu. Bugün Çukurova Belediyesi'nde mal alımları üçte bire düşmüştür. Tabi ki bu anlayışımız, birilerini ürkütüyor, tedirgin ediyor. Gördüler ki bu belediyede artık para pul işlemiyor, rüşvet dönmüyor ve dönmeyecekte" şeklinde konuştu.

BİZE SALDIRANLAR KARŞILIĞINI GÖRECEK
Çıkar çevrelerine ve silahı kullananlara seslenen Çetin, şöyle devam etti: "Hiçbir şekilde Çukurova belediyesinin başkanını ve bürokratlarını yıldıramazsınız, korkutamazsınız, sindiremezsiniz. Hiçbir güç bizi bu kutsal yoldan alı koyamaz. Başta koruma ekibime 'Aman şiddete şiddetle karşılık vermeyin, direk beni hedef alıp ateş etmedikten sonra ateş etmeyin' talimatını vermiştim. Bu saatten sonra bu talimatı geri çekiyorum. Elbette ki bizde güvenlik tedbirlerini alacağız. Silahla müdahale olduğunda biz gül atmayacağız. Bize saldıranlar karşılığını şiddetle görecekler. Bize saldırı planı yapanlar evlerinden ayrılırken aileleriyle vedalaşıp öyle gelsinler. Bu kadar söylüyorum"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korumalarına vur emri verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN