Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adanaspor'un satış görüşmeleri tıkandı

Adanaspor'un satışı konusunda Bayram Akgül ile anlaşma sağlayamayan Şevki Adalı bu isteğinden vazgeçti. Adalı, gizlilik kararına uyarak avukatı aracılığı ile teklif götürmüştü

Giriş Tarihi: 15.1.2015
Adanaspor'un satış görüşmeleri tıkandı
Adanaspor Kulüp Başkanı Bayram Akgül'ün turuncu- beyazlı takımı satacağını açıklamasının ardından alıcı olduklarını belirten Adalı ailesi adına görüşmelere başlayan avukat Ömer Durak, pazarlık görüşmelerine Bayram Akgül ile karşılıklı olarak son verdiklerini açıkladı. Ömer Durak, müvekkili H. Şevki Adalı ve arkadaşlarının Bayram Akgül'ün başkanlığı bırakacağını ve kulübü satacağını açıklaması üzerine yönetime talip olduğunu hatırlattı.

TEKLİF VERMEMİZİ İSTEDİLER

Kulübün satışı konusunda gelen tekliflere açık olduğunu açıklayan Bayram Akgül ile Şevki Adalı'nın avukatı olarak görüştüğünü söyleyen Ömer Durak, "Görüşmelerin gizli olarak yürütülmesini, yönetime talip işadamlarının kim olduğunu bilmek istediklerini ve oyuncuların bonservis bedelleri konusunda teklif vermemizi istediler. Bu şartların gerçekleşmesi halinde Başkan Akgül'ün alacağının tespiti konusunda şirket hesaplarını incelemeye açabileceklerini ifade ettiler" dedi.

FUTBOLCU BAŞINA 100 BİN TL

Kulüple sözleşmesi olan futbolcuların listesini ve sözleşme sürelerinin kendilerine bildirilmesini istediğini söyleyen avukat Durak, "Gönderilen listede, 31 futbolcunun sözleşmesinin olduğunu, 3 futbolcunun başka kulüplere kiralandığını, 8 futbolcunun ise sözleşmelerinin bu sene sona ereceği belirtildi. Biz de gizlilik sözüne sadık kalarak futbolcu başına 100 bin TL üzerinden 31 futbolcu için toplam 3 milyon 100 bin TL bonservis bedeli ödemeye hazır olduğumuzu söyledik" diye konuştu.

AKGÜL'ÜN İSTEDİĞİ RAKAM BELİRSİZ
Başkan Akgül'ün kulüpten ne kadar alacağı olduğunun yapılacak hesapların incelemesinden sonra ortaya çıkacağını ve buna göre bir ödeme planı sunacaklarını vurgulayan avukat Ömer Durak şöyle konuştu: "Ne istendiyse onu yaptık. Sadece federasyona bildirilen bonservis bedelleri üzerinden teklifimizi sunduk. Diğer hesapları inceledikten sonra teklifimizi verecektik ama ne hikmetse yönetim teklifimizi ciddiye alınmayacak kadar düşük olduğunu bildirince görüşmelere son verdik"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanaspor'un satış görüşmeleri tıkandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN