MHP'li meclis üyeleri CHP'den intikam aldı

Giriş Tarihi: 17.1.2015
MHP'li meclis üyeleri CHP'den intikam aldı

MHP'li meclis üyeleri, Forum AVM teklifini reddeden CHP'lilerden intikam almak için Çukurova Belediyesi'nin teklifini kabul etmedi. Başkan Soner Çetin ile birlikte CHP'liler salonu terk etti

Adana'da tartışmalara neden olan Forum AVM, sonunda Büyükşehir Belediye Meclisi'nin gündemine geldi. İlgili komisyonların 28 Kasım 2014'de rapor hazırlamasına karşın bugüne kadar meclis gündemine getirilmeyen Forum AVM'nin oylaması MHP ile CHP'li üyeleri karşı karşıya getirdi. CHP'liler Forum AVM'ye hayır oyu verince karşı atağa geçen MHP'liler Çukurova Belediyesi'nin şantiye teklifini reddetti. Başkan Soner Çetin ve CHP'li üyeler salonu terk etti.

MHP OYLARIYLA GEÇTİ

Forum AVM inşaatının yapılacağı Huzurevleri Mahallesi 7180 ada 4 parsele ilişkin 1/5000'lik Nazım İmar Planı'na ait değişiklik Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Ocak ayı 4'üncü birleşiminde gündeme alındı. İlgili komisyonların "1,60 yoğunluğun herhangi bir artış yapılmadan korunması ve konut alanının ticaret alanı olarak değiştirilmesine" ilişkin oy çokluğuyla aldıkları karar AK Parti ve CHP'li üyelerin karşı çıkmasına rağmen 28'e 21 oyla kabul edildi.

20 ÜYE SALONDA YOKTU

Oylamada MHP'li Salih Gökçede muhalefetle birlikte hareket edip hayır oyunu kullanırken AK Partili Vedat Gündoğan çekimser kalmayı tercih etti. 7'si mazeretli 17 meclis üyesinin oturuma katılmadığı belirlendi. Toplantıya katılan bazı üyelerin oylama esnasında salonun dışına çıkmaları dikkat çekti. AK Parti'den Kenan Şenbayrak, CHP'den Askeri Dağlı ve MHP'den Yalçın Akyol oylamaya katılmayarak salon dışına çıkmayı tercih etti.

CHP'LİLER SALONU TERK ETTİ
CHP'lilerin karşı oy vermesi üzerine MHP'li üyeler de, "Şambayat Mahallesi 11193 ada parsel ile 11187 ada 9 parselin konut alanı fonksiyonundan resmi alan fonksiyonuna dönüştürülmesine ve Kireçocağı 100. Yıl Mahallesi 7811 ada 3 nolu parsel çevresindeki yapılaşma yoğunluğuna uygun olacak şekilde 1,6 yoğunluklu konut ve ticaret alanı fonksiyonuna çevrilmesini" öngören komisyon raporuna red oyu vererek meclisten geçmesini engelledi. Bunun üzerine oldukça sinirli görünen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ve CHP'li üyeler meclisi terk etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'li meclis üyeleri CHP'den intikam aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN