Dilekleri yerine geliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı "Bir Dilek de Sen Tut" projesi kapsamında yetim çocukların dilekleri birer birer gerçekleşiyor

Giriş Tarihi: 1.2.2015
Dilekleri yerine geliyor
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından başlatılan "Bir Dilek De Sen Tut" projesinde yetim çocukların dilekleri gerçekleşiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in başlattığı projede, yetim olan çocuklar ziyaret edilerek dilekleri soruluyor. Çocukların dileklerine göre harekete geçen yetkililer, yetim çocuklarını isteklerini yerine getiriyor.

KIZ ÇOCUKLARINI OKUTUN

Başkan Şahin, 7 çocuklu Demir ailesini ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Şahin, kız çocuklarının muhakkak okutulması yönünde tavsiyelerde bulunarak "Bu konuda bize düşen neyse yapmaya hazırız. Özellikle eğitim konusunda çocukların ihmal edilmemesini istiyoruz" dedi. Çocuklardan ikiz olan Emine ile Birgül'ün dileklerini soran Şahin, "Akciğer kanserinden vefat eden babalarının mezarının yapılması" cevabını aldı. Şahin, çalışma ekibine mezarın yapılması talimatını verdi.

908 DİLEK HAYAT BULDU

Proje kapsamında bugüne kadar 93 okuldan 908 yetim çocuğa ulaşıldığını vurgulayan Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi yetkilileri, "Bir Dilek De Sen Tut" projesi kapsamında çocuklardan en çok "bisiklete binmek, lunaparka gitmek, hayvanat bahçesine gitmek, sinemaya gitmek, Gaziantep'i gezmek, oyun ve oyuncaklarla oynamak, voleybol ve basketbol maçına gitmek, Harikalar Diyarı'na gitmek, pikniğe gitmek ve mozaik müzesini gezmek" talepleri aldıklarını belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dilekleri yerine geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN