Kozanlı genç kız bataktan kurtarıldı

Kozanlı genç kız bataktan kurtarıldı

Adana'da biri kadın 3 kişi, ailesiyle problemi olan 18 yaşındaki Z.T.'yi sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta açtıkları sahte hesapla kandırarak fuhuş batağına sürükledi

Adana'da birisi kadın 3 kişi, sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta açtıkları sahte hesapla ailesiyle problem yaşayan 18 yaşındaki Z.T.'yi kandırarak fuhuş batağına düşürdü. Genç kız haftalık 7 bin liraya pazarladıkları ileri sürülen şüpheliler, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Polis tarafından bataktan kurtarılan Z.T., kadın sığınma evine yerleştirildi.

"GÜZELLİĞİNİ KULLAN"
Olay Adana'nın İmamoğlu ilçesinde meydana geldi. Ailesinden baskı gören Z.T.'nin komşusu Yakup A. (27), Eda Zorlu adına sahte bir Facebook hesabı açarak genç kızla arkadaş oldu. Yakup A, genç kıza, "Mersin'den Adana'ya geldim. Fuhuş yaparak çok iyi kazanıyorum. Lüks bir yaşamım var. Çok güzel bir kızsın, güzelliğini kullan. Adana'ya gelirsen beni ara" diyerek genç kızı kandırdı.

AİLESİ ODAYA KİLİTLEDİ

Ailesiyle tartışarak evi terk eden Z.T.'yi takip eden Yakup A., genç kıza yardım edeceğini söyledi. Yakup A. arkadaşı Kemal Ç.(27), nikahsız yaşadığı eşi Nurcan Y.(39) ve Z.T. ile birlikte Adana'ya geldi. Burada Facebook'taki Eda Zorlu'nun kendisini olduğunu söyleyen Yakup A.'nın tavrından korkan Z.T. yeniden eve döndü ancak bu kez ailesi genç kızı bir odaya kilitledi.

KAÇMA PLANLARI YAPILDI

Mesajlaştığı genç kızın odaya kilitlendiğini öğrenen Yakup A., 2 arkadaşıyla birlikte Kozan'a geldi. Plan gereği genç kızın evine gidip ikinci katı kiralama bahanesiyle ailesiyle konuştu. Bu sırada Z.T. bir yolunu bulup pencereden çıktı ve Yakup A.'nın geldiği otomobile bindi. Kira için daha sonra haber vereceklerini söyleyen üç kişi, Z.T.'nin içinde bulunduğu otomobile binip oradan uzaklaştı.

FİLM GİBİ SENARYO
Dayı Tufan A., yeğeninin Yakup A. ve arkadaşları tarafından kaçırıldığını düşünerek Adana'ya geldi. Kemal Ç'nin telefonuna ulaşan Tufan, bir kadın istedi. Yeğeninin gönderileceğini umut eden dayı polise haber verdi ancak buluşma yerine başka bir kadın geldi. Gözaltına alınan genç kadın, "Kemal ile Nurcan bize fuhuş yaptırıyorlar. Z'de yanlarında" diye ifade verdi. Adana polisi yaptığı çalışma üzerine Kemal Ç. ile Nurcan Y.'yi ve genç kızı Facebook'tan tuzağa düşüren Yakup A.'yı yakaladı. Ailesine gitmek istemeyen Z.T. sığınma evine yerleştirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozanlı genç kız bataktan kurtarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN