Bu çocuğum yaşasın bari

Mersin'de bugüne kadar 2 çocuğunu kaybeden Tuncer çifti, 3 ay önce dünyaya gelen Muhammed Emin bebeğin ölmemesi için hayırseverlerin yardımını bekliyor

Giriş Tarihi: 3.2.2015
Bu çocuğum yaşasın bari
Mersin'in Toroslar ilçesinde yaşayan Hülya-İbrahim Tuncer çiftinin yüzü bir türlü gülmüyor. Daha önce iki yavrusunu bilinmeyen bir hastalığın pençesine kaptırıp arka arkaya toprağa veren Tuncer çifti, üç ay önce dünyaya gelen Muhammed Emin'in de aynı şekilde yaşamını yitirmemesi için ellerinden gelen tüm çabayı gösteriyor. Hayırseverlerden yardım isteyen Tuncer çifti, "Diğer çocuklarımızı yaşatmak için varımızı yoğumuzu sattık. Bir şeyimiz kalmadı. Ne yapacağımızı şaşırdık" dedi.

30'A YAKIN TAHLİL YAPILDI
İlk çocukları Çiğa'nın 1,5 yaşına kadar, ikinci çocukları Burak'ın ise sadece 2 ay hayatta kalabildiğini söyleyen baba İbrahim Tuncer, "Çocuklarımın hayatta kalması için yapılması gereken tedavilerini karşılamak maksadıyla tüm paramı harcadım. Hastane masraflarını ödemek için evdeki tüm eşyalarımı bile sattım ama bu çabam onları yaşatmaya yetmedi" dedi. Baba İbrahim Tuncer, 3 ay önce dünyaya gelen oğlu Muhammed Emin için bu güne kadar 30'e yakın tahlil yapıldığını belirterek şöyle dedi:

İŞİ ŞANSI BIRAKMAMALI
" Bebeğimizin bacağından parça alınarak biyopsi yapıldı. Böylece bilinmeyen hastalığın ne olduğu ve tedavi yöntemleri ortaya çıkacaktı. Çıkan sonuçlar herkesi şaşırttı. Muhammed'in de diğer 2 evladımız gibi herhangi bir sağlık sorunu görünmüyordu. Doktorlar işi şansa bırakmamamız için bebeğimizi Ankara'ya götürerek orada tedavi ettirmemiz gerektiğini söyledi. Daha iki çocuğumuzun ölüm nedenini öğrenemedik. Şimdi şaşkın haldeyim. Nasıl gideceğin Ankara'ya bilmiyorum".

HER TAHLİL 5 BİN LİRA

Oğlunun başında eşi Hülya ile birlikte sabaha kadar beklediklerini söyleyen baba İbrahim Tuncer şöyle konuştu: Tamamen bitik vaziyetteyim. Ankara'da bir tahlil için en az 5 bin lira gerekli. Kaç tane tahlil yapılacak bilmiyorum. Üstelik bunların bir de Avrupa'ya gönderilme ihtimali de var. İnanın kendi canımızdan vazgeçtik. Üçüncü yavrumuzu yaşatmak istiyoruz. Devletimizden, hayırseverlerden destek bekliyoruz. Bize yardım edin, Muhammed Emin'imiz yaşasın".
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu çocuğum yaşasın bari
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN