Adana'da sağlığın kurmayları 2015 yılını masaya yatırdı

Giriş Tarihi: 4.2.2015
Adana'da sağlığın kurmayları 2015 yılını masaya yatırdı

Adana genelindeki sağlık kuruluşlarının yöneticileri, Hekimevi'nde değerlendirme toplantısında buluştu

Adana merkez ve ilçelerdeki tüm sağlık kuruluşlarının yöneticileri, Hekimevi'nde Sağlık Hizmetleri İl Değerlendirme Toplantısı'nda bir araya geldi. Toplantıya yaklaşık 160 yönetici katıldı. Sağlık Hizmetleri İl değerlendirme toplantısına Adana Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Adana milletvekili ve Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Adana Milletvekilleri Mehmet Şükrü Erdinç ve Fatoş Gürkan da katıldı. Toplantı 2015 yılında Adana'ya yeni atanan ve yeniden atanan sağlık yöneticilerini de buluşturdu.

AYRINTILI SUNUM YAPILDI
İstişare ve danışma niteliğinde geçen toplantıda İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşad Arıkan ve İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Tanju Altınsu tarafından ilde yapılan faaliyetler ve insan kaynakları bakımından Adana'nın durumunun ortaya konulduğu sunumlarla katılımcılara aktarıldı. Toplantıda Vali Mustafa Büyük, özellikle acil sağlık hizmetleri, Suriyeliler ve SGK'sı olmayanlarla ilgili konulara dikkat çekti.

ÇOK YOL KAT EDİLDİ
Toplantıda mevcut hastanelerin hizmetleri, yenilikler ve ihtiyaçları da hastanelerin yöneticileri tarafından dile getirildi. Toplantıda konuşan Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, "2002'de Sağlık Bakanlığında müsteşar olarak göreve başladığımda sağlık konusu hükümetimizin en temel ilgi alanlarından birisiydi. Hedefimiz halkımız etkin kaliteli ve nitelikli bir sağlık hizmetine erişmesiydi. İşte bu çalışmaya Sağlıkta Dönüşüm programı dedik ve o günden bugüne çok yol kaydettik" dedi.

BEKLENTİLER AKTARILDI

Adana milletvekilleri Fatoş Gürkan ve Mehmet Şükrü Erdinç de konuşmalarında sağlık hizmetlerinin önemine değinerek, yöneticilere başarılar diledi. Toplantının soru cevap kısmında ise Adana ile ilgili yönelticiler sorunlarını ve beklentilerini Vali Büyük ve Adana milletvekillerine aktardıktan sonra tarafların memnuniyeti ve de buluşmaların devamının sağlanacağı bildirilerek toplantı bitirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'da sağlığın kurmayları 2015 yılını masaya yatırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN