Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÇKA'dan 9 programa 191 milyon lira kaynak

Giriş Tarihi: 5.2.2015
ÇKA'dan 9 programa 191 milyon lira kaynak
Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 2015 Mali Destek Programı Açılış Töreni Mersin Hilton Oteli'nde gerçekleştirildi. Mersin Valisi Özdemir Çakacak, "ÇKA bugüne kadar 19 Mali Destek Programı hazırlamış, imzalanan 628 sözleşmeyle bölgeye 191 milyon lira kaynak aktarılmıştır. Bu tutar eş finansmanlarla 333 milyon liraya ulaşmıştır" dedi.

AR-GE TEMELLİ YAKLAŞIM

Kalkınma ajanslarının bölgeler ve iller arasındaki gelişmişlik farkını ortadan kaldırarak daha rekabetçi bir yapı oluşturmayı amaçladığını vurgulayan Çakacak, ulusal ve uluslararası firmalarla rekabet edebilmek için üretimde inovatif ve Ar-Ge temelli yaklaşım sağlanması gerektiğine işaret etti. Çakacak, firmaların ek finansal desteğin yanında danışmanlık ve rehberlik yapacak bir kuruluşa da ihtiyaç duyduğunu ifade etti.

SEKTÖRLER İYİ BELİRLENMELİ
ÇKA'nın 2015'te hazırlanacak projelere 25 milyon lira kaynak ayırdığını aktaran Çakacak, "Hangi sektörlerden ne gibi alanların destekleneceği çok iyi belirlenmelidir. Bu görevi iyi yapmak yalnızca bölgemizi değil hükümetimizin belirlediği 2023 hedeflerine ulaşmada da itici güç olacaktır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇKA'dan 9 programa 191 milyon lira kaynak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN