Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayiciler doğalgaz endişesi taşıyor

Giriş Tarihi: 7.2.2015
Sanayiciler doğalgaz endişesi taşıyor
Yıllık 400 milyon metreküp doğalgazın tüketildiği Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi (GAOSB), 24 milyon liralık bir külfetle karşı karşıya. Doğalgazın işletme, bakım, onarım, sayaç okuma ve faturalandırma gibi tüm faaliyetlerini yürüten GAOSB, dağıtım süresi sona eren ihaleyi alan firmanın genel yatırım planlamasındaki fiyat politikasının firmaları mağdur edeceği endişesi yaşıyor.

8 YILDIR SABİT

Doğal Gaz Dağıtım Lisans İhalesi'nin 2005 yılında yapıldığını hatırlatan GAosB Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, birim hizmet ve amortisman bedelinin 8 yıl süreyle sabit uygulandığını belirterek, "8 yılın dolmasıyla birlikte lisans bölgesindeki abonelerden hizmet ve amortisman bedeli tahsil edilmeye başlanacak. Ancak, fiyatlandırma politikasında bir eşitsizlik ortaya çıkacak. Gaz dağıtım firması, lisans bölgesinde yatırımının tamamını şehir içinde gerçekleştirdi. Dolayısı ile şehir içindeki işletme giderleri payı organize sanayi bölgesine oranla daha fazla. Sadece şehir içine yatırımın planlandığını düşünürsek gaz dağıtım firmasının lisans bölgesinin tamamına yaptığı yatırımlar baz alınıp bölgemiz için yanlış uygulamaya gideceği kanısındayız" dedi.

ZARAR GÖRÜRÜZ

Gaziantep sanayicilerinin rakiplerine göre daha yüksek maliyetlerle çalıştığını söyleyen Nakıboğlu, "Şehir merkezi yatırımları ile OSB'nin aynı kefeye konulmasından kaynaklı uygulama sanayicimize büyük zarar verir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayiciler doğalgaz endişesi taşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN