Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tül parçası aydınlatacak

Giriş Tarihi: 7.2.2015
Tül parçası aydınlatacak

Mahkemede, ölenin ellerinin bağlandığı tül parçası ile sanığın balkonunda ele geçirilen tül parçasının aynı olup olmadığının araştırılmasına karar verildi

Adana'da 31 Mayıs 2012 günü darp edildikten sonra öldürülen ve halıya sarılarak DSİ drenaj kanalına atılan Bayram Kaya'nın (30) katil zanlıları olduğu ileri sürülen tutuklu Bilal Altındağ (25), Celal (25) ve Musa Taymur'un (18) "Kasten öldürme" suçundan müebbet hapis istemi ile yargılaması devam ediyor. Mahkeme, ölenin ellerinin bağlandığı tül parçası ile sanığın balkonunda ele geçirilen tül parçasının aynı olu, olmadığının araştırılmasına karar verdi.

KARDEŞİ TEŞHİS ETTİ

Olay, Yüreğir ilçesine bağlı Yakapınar Mahallesi Abdioğlu Caddesi'nde meydana geldi. Elleri ve ayakları bağlı, halıya sarılmış halde bulunan cesedin Bayram Kaya'ya ait olduğu belirlendi. Soruşturmada cinayeti Bilal Altındağ (25), Celal (25) ve Musa Taymur'un (18) gerçekleştirdiği belirlendi. Savcı, iddianamesinde cinayetin öldürülen Bayram Kaya ile Celal Taymur arasındaki husumetten kaynaklandığını, sanıkların cesedi sarmak için 2 kişiden ip istediklerini de belirtti.

KRİMİNALE GÖNDERİLDİ

Haklarında tutuklama kararı çıkan 3 sanık da suçlamayı kabul etmedi. Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan sanıklar, "Ölen ve yakınları düşman sahibi. Hasımları var. Olayı bizim üzerimize yıkmaya çalışıyorlar" dedi. Yaklaşık 2.5 yıldan beri devam eden yargılamada sona gelinirken, yeni atanan duruşma savcısı, öldürülenin ellerinin bağlandığı tül parçası ile sanıklardan Celal Taymur'un evinin balkonunda dürülmüş vaziyette ele geçirilen tül parçasının incelenmemiş olduğunu belirterek, kriminale gönderilmesini talep etti. Mahkeme, savcının talebi doğrultusunda tül parçalarının Ankara Polis Kriminal Laboratuarına gönderilerek, materyallerin dokuma şekli, iplik, kesilme izleri dikkate alınarak rapor tanzim edilmesini kararlaştırıp, duruşmayı erteledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tül parçası aydınlatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN