Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rektör Durmuş'a 'Yesevilik Beratı'

Giriş Tarihi: 8.2.2015
Rektör Durmuş'a 'Yesevilik Beratı'
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci'ye, Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu tarafından 'Yesevilik Beratı' verildi. Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu II. Başkanı ve Çukurova Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Zekeriya Hakan Karataşlı ile Yönetim Kurulu Üyeleri Guddusi Arık, İbrahim Özdemir, Ferhat Karataşlı, Rektör Deveci'yi ziyaret etti.

İLK ATEŞİ YAKILDI
Yesevilik beratına ilişkin bilgi veren Karataşlı, "Osmaniye'de düzenlediğimiz programda, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu Otağı'nda konuk edip, kendisine berat takdim etmiştik. İlim, adalet ve hoşgörü meşalesinin ilk ateşinin Osmaniye'de yakılması programına katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Durmuş Deveci'ye de teşekkür ediyoruz" dedi.

AHMET YESEVİ'NİN IŞIĞI

Rektör Deveci ise Hoca Ahmet Yesevi'nin yolunu, ışığını gençlere tanıtmak için böyle bir otağın kurulmasının önemini belirterek, bu tür etkinliklere her zaman destek olacaklarını söyledi. Türk milletinin gücüne güç katmak için iyi bir eğitim ve öğretimin önemine değinen Deveci, "Donanımlı, gençlerin yetiştirilmesi için Hoca Ahmet Yesevi'yi gelecek nesillere her fırsatta anlatmalıyız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektör Durmuş'a 'Yesevilik Beratı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN