Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akça: KOSGEB'ten kredi alamıyoruz

Giriş Tarihi: 9.2.2015
Akça: KOSGEB'ten kredi alamıyoruz

Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) Başkanı Çiğdem Akça, KOSGEB'in hibe desteklerinden yararlanmanın, kadınlar için neredeyse imkansız olduğunu söyledi

Adana Çocuk ve Kadın Hakları Derneği (ÇKHD) Başkanı Çiğdem Akça, kadın girişimciliğiyle ilgili yaptığı açıklamada, KOSGEB desteklerinin yetersizliği ve alma şartlarının zorluğuna vurgu yaptı. Akça, KOSGEB'den hibe desteği almak için önce girişimcinin bütün finansmanı karşılaması gerektiğini, kurumun daha sonra hibe desteği verdiğini belirterek, bunun da kadın girişimcinin iş kurmasını engellediğini söyledi.

YÜZLERCE KADIN BEKLİYOR

Akça şöyle konuştu: Adana'da düzenlenen 'Uygulamalı Girişimcilik' eğitimine, derneğimizin üye ve gönüllülerinden şartlara uyanlar katıldı. 10 günlük eğitimler sonucunda sertifika alan yüzlerce kadın 7 aylık bir süre geçmesine rağmen girişimcilik konusunda adım atamadı. ATO-KOSGEB kanalıyla da sertifika alan yüzlerce kadın aynı nedenlerle atılım yapamadı. Bunun sebebi KOSGEB tarafından hibeye hak kazandığınızda önden bütün finansmanı sizin karşılamanızın gerekmesi. Zaten kıt kaynaklarıyla hayat mücadelesi veren kadınların bu imkanı yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akça: KOSGEB'ten kredi alamıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN