MERSiN KAZANDI

Giriş Tarihi: 9.2.2015
MERSiN KAZANDI
Turizm pastasından her geçen gün daha fazla pay alan Mersin, ev sahipliğini yaptığı 17. Akdeniz Oyunları için kente kazandırılan modern tesisler sayesinde son 16 ayda 22 binden fazla sporcuyu ağırladı. Tarihi ve turistik yerleriyle Doğu Akdeniz'in önemli turizm merkezlerinden Mersin, deniz ve güneş turizminin ardından spor turizminde de etkin olmaya başladı.

KAMP MERKEZİ

2013'te, 24 ülkeden 32 branşta sporcuları konuk eden kent, yaklaşık 500 milyon liraya mal olan 25 bin kişilik stadyum, Erdemli Atış Poligonu, Nevin Yanıt Atletizm Kompleksi, Bocce Tesisi, Olimpik Yüzme Havuzu gibi spor tesisleri sayesinde birçok yabancı milli takımın kamp için tercih ettiği yer haline geldi.

40 SPOR TESİSİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Tarakçı, oyunları sayesinde sadece kent merkezinde mevcut 8 spor tesisinin modernleştirildiğini, 9 yeni tesis inşa edildiğini hatırlattı. Bununla birlikte tesis sayısının 40'ı bulduğunu vurgulayan Tarakçı, "Yeni tesislere kavuştuk. Herkes şunu merak ediyor, 'bu tesisler kullanılıyor mu?'. Evet, kullanılıyor, bu tesisler tüm halkımıza açık" dedi. Tarakçı, "Mersin'de Akdeniz Oyunları'ndan bu yana 16 ayda ulusal ve uluslararası 353 organizasyon gerçekleştirildi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MERSiN KAZANDI
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN