Boşanmalarda sık görülen bir olgu: Teknoloji kullanımı

Giriş Tarihi: 10.2.2015
Boşanmalarda sık görülen bir olgu: Teknoloji kullanımı
MERSİN Barosu avukatlarından Aslıhan Hatice Yanardağ, ülke genelinde artan boşanmalara Mersin'de de sıklıkla rastlandığını bunu tetikleyen en büyük nedenlerin başında ise gelişen teknoloji olduğunu söyledi. Aile Terapisti Psikolog Çağla Aykın Kuriş ise eşlerin boşanma kararı almadan önce bir uzmana başvurarak görüşme yapmalarını önerdi.

ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİK
Avukat Yanardağ, şiddetli geçimsizliği boşanmaların ana nedeni olarak belirlerken, son yıllarda teknolojinin insan hayatında vazgeçilmez bir hal aldığını ve buna bağlı olarak aldatma olaylarının da arttığına vurgu yaptı. Yanardağ, günümüzde sadece erkeklerin aldatmadığını, kadınların da sosyal paylaşım ağları sayesinde hiç görmediği kişilerle eşlerini incitici sohbetler yapabildiğine işaret etti.

HER ALANDA DESTEK ALINMALI

Aile Terapisti Psikolog Çağla Aykın Kuriş ise boşanma nedenlerinin şiddet, madde kullanımı, iletişim bozuklukları ve kıskançlık gibi sorunlardan kaynaklandığını aktardı. Çiftlerin psikolojik destek almayı son çare olarak gördüğüne işaret eden Kuriş, eşlerin sadece boşanmadan önce değil, her alanda psikolojik destek almaları gerektiğini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Boşanmalarda sık görülen bir olgu: Teknoloji kullanımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN