Serinkent'te özel dönüşüm

Giriş Tarihi: 10.2.2015
Serinkent'te özel dönüşüm

Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı kentsel dönüşüm çalışmaları devam ederken , özel sektörden ilk hareket, kentin en büyük inşaat firması olan Asis İnşaat'tan geldi

Ülke genelinde sürdürülen kentsel dönüşümün Kahramanmaraş ayağında Büyükşehir Belediyesi'nin Gayberli Mahallesi'nde başlattığı çalışma sürerken, özel sektörden ilk hareket Asis İnşaat tarafından dualarla başlatıldı. Kahramanmaraş'ın en büyük inşaat firması olan Asis İnşaat, 64 daireli Serinkent Konutları'nın dönüşümü için İl Müftüsü Muhammet Gevher'in duasıyla ilk kazmayı vurdu.

GENİŞ ALANLAR GEREKİYOR

Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, Kahramanmaraş Milletvekilleri Sıtkı Güvenç, Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu ve Mehmet Sağlam ile Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu ve Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek katıldı. Asis İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Cilve, çarpık, kentleşmenin insan yaşamını zora soktuğunu belirterek "Daha geniş park alanları ve yollara ihtiyacımız var. Eski binaların yerine yeni ve içerisinde huzurla yaşayacağımız binalar yapacağız" dedi.

"ÇIKAR GÖZETMEDİLER"
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş'ın deprem bölgesinde olmasına dikkat çekerek, "Türkiye'nin en tehlikeli fay hatlarından biri 25 kilometre güneyimizden geçiyor. Her zaman risk arz eden bu duruma karşı tedbir almamız gerekiyor. Riskli bölgeleri dönüştürmeye devam ediyoruz. İnsanlarımız çıkar gözetmeden anlaşma yapmışlardır. Hepsini teşekkür ediyorum. Bizim amacımız Kahramanmaraş'ta kötü konut stoklarını bitirmektir" diye konuştu.

DUALARLA BAŞLADI

Kahramanmaraş milletvekilleri de AK Parti hükümetinin, herkesin hak ettiği kaliteli bir yaşamı yavaş yavaş oluşturduğunu belirttiler. Milletvekilleri, refah ve konforlu hak eden Kahramanmaraşlılar için Asis İnşaat'ın gerekli hizmeti sağlayacağına inandıklarını kaydettiler. Kahramanmaraş Müftüsü Muhammet Gevher'in hayır duasıyla iş makineleri Serinkent Konutları'nın yıkımını başlattı. Tören sonrasında vatandaşlara ve misafirlere kavurmalı pilav ve tatlı ikramında bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serinkent'te özel dönüşüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN