Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fırın denetimleri aralıksız sürüyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, korsan fırınlara yönelik yapılan çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi

Giriş Tarihi: 11.2.2015
Fırın denetimleri aralıksız sürüyor
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Adana Fırıncılar Odası avukatı İlhan Öngör'ün gazetemizde yayınlanan "Korsan üretiyor belediye uyuyor" iddialarının doğru olmadığını öne sürerek, "Belediye olarak sınırlarımız içerisindeki fırınlar ve unlu mamul üretim yerlerini periyodik olarak denetlemekteyiz. Yüreğir'de halkın sağlığı ile oynayanlara asla göz açtırmıyoruz" dedi.

PARA CEZASI UYGULANDI
Denetimlerin çoğu zaman Fırıncılar Odası ile birlikte yapıldığını vurgulayan Çelikcan, "2014-2015 döneminde 135 işyeri denetimden geçirildi. Belediye olarak ruhsat almadan faaliyet gösteren 6 işyerinin mühürlenmek sureti ile faaliyeti durduruldu. 20 esnafın faaliyete son verildi. 5 işyerinin ruhsatı iptal edildi. Çeşitli sebeplerle 41 işyerine 7 bin 676 lira para cezası uygulandı" diye konuştu.

DENETİM VAR YAPTIRIM YOK
Adana Fırıncılar Odası avukatı İlhan Öngör ise, "Yüreğir Belediyesi denetimler yapmış ve 100'den fazla fırının ruhsata aykırı pide ve ekmek üretimi yaptığını somut yazılı tutanaklarla tespit etmiştir. İddiamız denetim yapılmadığı değil, yapılan denetimlere rağmen 100'den fazla fırın hakkında 'kapatma' işlemi yapılması gerekirken sadece 6 fırın hakkında ruhsatı olmadığı için mühürleme yapıldığıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırın denetimleri aralıksız sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN