Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yedi dakikada hayata tutundu

Mide ağrısıyla hastaneye giden Zekai Gür'ün kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Defalarca kalbi duran hasta, 7 dakika içindeki müdahaleyle kurtarıldı

Giriş Tarihi: 11.2.2015
Yedi dakikada hayata tutundu
Tarsus'ta özel bir hastaneye mide ağrısıyla başvuran 50 yaşındaki Zekai Gür'ün kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Tam 7 dakika içinde müdahale edilen hastanın kalbi bu sırada defalarca durdu. Zekai Gür, hastanede Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Feza Nurözler ve ekibinin gerçekleştirdiği 4'lü bypass ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

4 DAMARI TIKANDI

Adana'da faaliyet gösteren bir şirkette üst düzey yöneticilik yapan Zekai Gür, Medical Park Tarsus Hastanesi Acil Servisi'ne 'mide ağrısı' şikayetiyle gitti. Tetkiklerde Gür'ün kalp krizi geçirdiği anlaşılınca 7 dakika içinde anjiyo işlemi başlatıldı. Anjiyoda, koroner damarlardan 4'ünün yüzde 100'e varan oranlarda tıkalı olduğu belirlendi. Yine vakit kaybetmeyen hastane görevlileri, Zekai Gür'ü koroner bypass ameliyatına aldı. Hastanın kalbi bu süreçte defalarca durmasına rağmen, operasyon başarıyla sonuçlandırıldı.

ZAMANINDA MÜDAHALE

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Feza Nurözler ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyatla Zekai Gür'ün tıkalı damarları 4'lü bypass uygulamasıyla değiştirildi. Sağlığına kavuştuktan sonra hastaneden taburcu edilen Zekai Gür, "Kalp krizlerinde ilk 7-8 dakikalık süre çok önemli. Hastanede buna dikkat edildi ve zamanında müdahaleyle ölümden döndüm. Bu süreçte kalbim defalarca durmuş ve yeniden çalıştırılmış. Hayatta olduğum için çok şanslıyım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yedi dakikada hayata tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN