Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bürokratların tercihi Ak Parti

Bürokratların tercihi Ak Parti

Genel seçimlerde milletvekili adayı olmak isteyenler arasında bu kez bürokratlar öne çıkıyor. Bölgemizde de onlarca üst düzey bürokrat, seçim yarışı için istifa etti

7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olarak yarışmak isteyen kamu görevlileri için istifa etme süresi 10 Şubat'ta sona erdi. Adana, Mersin, Gaziantep ve Hatay'dan da çok sayıda bürokrat, TBMM'ye girme umuduyla görevinden istifa etti. Bürokratların en çok AK Parti'yi tercih ettiği belirlenirken, Gazi Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hüseyin Yayman'ın Hatay'dan adaylığını koyacak olması heyecan yarattı. Yayman'ın Hatay'da AK Parti'nin 5 olan milletvekili sayısının artırılması için büyük gayret göstereceği konuşuluyor.

BELEDİYEDEN İLGİ BÜYÜK

Adana'da milletvekilliği genel seçimleri için istifa eden bürokratların önemli bölümünü belediye yöneticileri oluşturdu. Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Mehmet Ali Arslan, Projeler Daire Başkanı Sinan Gül, Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Obrukçu, İmar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özlü ve Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Dr. Mehmet Ün MHP'den aday adaylığı için istifa etti. Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Uslupehlivan ile Aşkım Tüfekçi Hastanesi hekimlerinden Dr. Rıza Mete ise CHP'den aday adayı olmak için görevinden istifa edenler arasında yer aldı.

GAZİANTEP'TE LİSTE UZUN

AK Parti'den Gaziantep milletvekili adayı olmak isteyen bürokratlar da istifalarını verdi. Başbakanlık müşavirlerinden Kenan Bozgeyik, eski Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı ve Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan, YÖK Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Şimşek, Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, Türkiye Kömür İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Tombul, Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selahattin Bekmez, Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Güzelbey, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök görevlerinden AK Parti için istifa etti. Gaziantep Üniversitesi'nden Prof. Dr. Haluk Savaş da istifa ederek CHP'den aday adayı olacak. Mersin'de 7 Haziran genel seçimleri için Mersin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Mehmet Gözükara ve Erdemli'de görevli polis memuru Alparslan Gürgenç, AK Parti'den aday adayı olabilmek amacıyla istifa etti. Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fatih Kuzu, Mersin'den AK Parti milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Kayseri Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Öztürk ise seçim yarışına MHP'den girmek için istifa dilekçesini verdi.

KAYMAKAM VE EMNİYET MÜDÜRÜ

Hatay'da da Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, AK Parti'den Sakarya milletvekili aday adaylığı, Vakıflar Bölge Müdürü Ali Kaya da Afyon'dan aday adaylığı için istifalarını verdi. Hatay'dan AK Parti milletvekili aday adaylığı başvurusu yapmaya hazırlanan Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Yayman görevinden istifa etti. Yayman'ın adaylığının kesinleşmesi halinde AK Parti'nin 5 olan milletvekili sayısının daha da artacağı bildirildi. Hatay Trafik Şube Müdürü Cengiz Başer ve Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Topal ise CHP'den Hatay milletvekili aday adaylığı başvurusunu yapabilmek amacıyla istifa dilekçelerini verdi.

UYUMLU İSİMLER SEÇİLMELİ ÇUKUROVA
Genç İşadamları Derneği Başkanı Ömer Faruk Sakarya, genel seçim sürecinde Adana milletvekili adaylarının parti gözetmeksizin rahatça bir araya gelip uyum içerisinde çalışacak kişilerden seçilmesi çağrısı yaptı. Bugüne kadar milletvekillerinin, tamamı bir yana, aynı partilerden vekillerin dahi bir araya geldiklerine şahit olunamadığı yakınmalarını hatırlatan Sakarya, "Şu anda belediye başkanları arasında güzel bir birliktelikten bahsediliyor. Bu birliktelik her mecrada, her kurumda, her yapıda, her kişide olmalıdır. Bunların başında milletvekillerimizin olması gerekir. Adanalılar olarak beklentimiz, il başkanları, karar vericiler ve partilerin genel başkanlarından milletvekilliği aday belirleme sürecinde Adana için çalışacak kişileri, uyum içinde çalışacak adayları belirlemeleri" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bürokratların tercihi Ak Parti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN