Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elgin Grup ekibi Berlin'i fethetti

Lojistik, inşaat, narenciye ve akaryakıtta Türkiye devlerinden Elgin Grup, Almanya'daki Fruit Logistica Berlin Fuarı'nda yeni ihracat bağlantıları yaptı. Hedef 2015'te 200 milyon dolar ihracat

Giriş Tarihi: 12.2.2015
Elgin Grup ekibi Berlin'i fethetti
Son yıllarda yaptığı dev yatırımlarla Türkiye ekonomisine yüzlerce milyon dolarlık katkı sağlayan, lojistik, inşaat, narenciye ve akaryakıt sektörlerinin lokomotif şirketlerinden Elgin Grup, Almanya'da yeni ihracat bağlantıları yaptı. Geçen hafta geniş katılımla düzenlenen Fruit Logistica Berlin Fuarı'nda stant açan grup, dünyanın en büyük markalarıyla bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Elgin yönetimindeki genç ve dinamik Elgin Grup ekibi, yeni ihracat bağlantıları kurdu. Grubun hedefi, 2015'te 200 milyon dolarlık ihracat yapmak.

FUARDA ÖNE ÇIKTI

Elgin Grup, gıda ihracat-ithalat ve buna bağlı tüm sektörler için büyük önem taşıyan Fruit Logistica Berlin Fuar'ında Akdeniz İhracatçılar Birliği desteğiyle hazırlanan Türk ihracatçı stantları arasında yer aldı. Elgin Grup'un genç temsilcileri, fuarda hem yeni bağlantıların görüşmelerini yaptı hem de sektörün nabzını tuttu. Elgin Grup fuarda, 2014 yılını ihracat şampiyonu olarak tamamlamış bir marka olarak Türk firmaları arasında öne çıktı. Grup standını Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Malezya, İngiltere, İspanya, İtalya, Hollanda, İrlanda ve Macaristan firmalarının temsilcileri ziyaret etti.

3 BİN FİRMA KATILDI
Her yıl şubat ayının ilk haftasında düzenlenen Fruit Logistica Berlin Fuarı dünya gıda ihracat- ithalat ve buna bağlı tüm sektörler açısından büyük önem taşıyor. Fuar, Avrupa, Orta Doğu, Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Uzak Doğu ve Güney Amerika ülkelerinden 3 bine yakın katılımcıyı ağırlıyor. Firmalar, stantlarını açabildikleri gibi ziyaretçi olarak da katılabiliyor. 160 bin metrekarelik fuar alanı, 26 farklı salondan oluşuyor. Her ülke için ayrı bölümlerin bulunduğu fuarı bu yıl 141 ülkeden 62 bin kişi ziyaret etti.

200 MİLYON DOLAR CİRO
Elgin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Aslan Elgin, grubu Almanya'da temsil eden yetkililerinin, fuarda mevcut müşteriler ile 2014 sezon değerlendirmesi yaptığını, önümüzdeki sezonların iş planlarını masaya yatırdığını söyledi. Yeni projelerin de sunulduğunu kaydeden Elgin, "Ayrıca, standımızı ziyaret eden yeni müşterilerimize de etkin bir şekilde firma tanıtımı yapılarak iş geliştirme ve yeni pazar oluşumu açısından portföyümüz genişletilmiştir" dedi. Aslan Elgin, 2014'te 130 milyon dolar olan Elgin Grup ihracatını, Berlin'deki çalışmaların da katkısıyla 2015'te 200 milyon dolara çıkarmayı planladıklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elgin Grup ekibi Berlin'i fethetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN