Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Obalar Caddesi'nde esnaf olmak çok zor

Giriş Tarihi: 12.2.2015
Adana'da Obalar Caddesi'nde esnaf olmak gerçekten çok zor. Hatta orada evinizin olması, daha da zor. Esnaf bir kardeşimiz var. Bir yıl kadar önce kafe tarzında bir yer açtı. Aman havalar kötü gitmesin, hemen elektrikler kesiliyor. Haliyle buzdolabı iptal oluyor. Bu nedenle de birçok yiyecek malzemesi bozuluyor ve çöpe atmak zorunda kalıyor. Diyor ki; "Arızayı arıyorum, zaten zor düşüyor. Elektrik olmadığını söylüyorum, bana 'Orada elektrik var' diyorlar. "Kardeşim sahadaki ekibiniz trafoya bir baksın belki de şalter atmıştır" diyorum. İlgilenen yok. En sonunda neredeyse 20 saate yakın bir süre geçtikten sonra ekip geliyor ve şalteri kaldırıyor. Elektriğimiz de geliyor. Olan çöpe attığımız malzememize oluyor."
***

Bir diğer sorun ise aynı yerde yollarda biriken sular nedeniyle evlerine giremeyenler, sokaktan aracıyla geçemeyenlerle ilgili. Haliyle rögarlar zamanla tıkanıyor. Yağan yağmurla birlikte akar olmadığı için yol göle dönüşüyor. Evinizden çıkamıyorsunuz veya giremiyorsunuz. Aracınız geçemiyor, biriken su motoru durdurabiliyor. Şikayet yine aynı. Uzun süre ekipleri bekliyorsunuz. Nihayet ASKİ görevlileri geliyor ve rögarları açıyor, su da çekiliyor. Olan yine vatandaşa oluyor. Gerçekten zor o bölgede yaşamak.

ARAÇLARA TAŞ ATIYORLAR
Adana'dan bir okurumuz aradı. Eşinin yaşadığı bir olumsuzluğu bize aktardı. Diyor ki; "Eşim iki gün önce akşam 18.00 sıralarında Asri Mezarlık önünden giderken küçük çocukların taşlı saldırısına uğramış. Taşlardan birkaçı da araca isabet etmiş. İyi ki cama gelmemiş, çünkü cam kırılabilir veya patlayabilirdi. Eşim korku içinde hızla oradan uzaklaşmış. Biz de aracımızı kontrol ettikten sonra aracımızda bazı eziklikler meydana geldiğini gördük. Kentin merkezinde, erken saatlerde çocuklar bu cesareti nereden buluyor?" Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım zaman zaman mezarlık önünde kontroller yapılır. Sürücüler nefes alır. Yoksa bu çocuklar her geçen aracı taşlarsa Allah korusun sonu ne olur bilinmez.

GÜLMECE
Temel mektup yazıyor. Cemal sorar, "Çime yazayisun?" "Fadime'ye" "Niye yavaş yazayisun?" "Fadime'nin okuması kıttır daa."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Obalar Caddesi'nde esnaf olmak çok zor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN