Zamma ortak tepki

HATSU'nun su fiyatlarına yaptığı fahiş zamma Meclis'te de tepki geldi. Zammın geri çekilmesi için AK Parti'nin verdiği önergeye MHP'li üyeler de destek verdi

Giriş Tarihi: 13.2.2015
Zamma ortak tepki
CHP'Lİ Lütfü Savaş'ın başkanlığındaki Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin suya fahiş oranda zam yapmasına vatandaş tepki gösterince, Büyükşehir Meclisi'ndeki AK Parti Grubu ilk yapılan toplantıda önerge verdi. Önergeyle AK Parti'li belediye meclis üyeleri, HATSU Genel Kurulu'nu olağanüstü toplantıya çağırdı. Genel Kurul'un 23 Şubat'ta olağanüstü toplanması kararlaştırıldı. AK Parti'nin önergesine MHP'li meclis üyeleri de destek verdi.

ZULÜM NOKTASINA GELDİ

AK Parti ve MHP grupları ortaklaşa verdikleri önergede, Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (HATSU) Genel Müdürlüğü'nün 2015 yılı su ücret tarifesinin tepkiye neden olduğunun altı çizilerek, "Vatandaşlarımızın su faturası bedeli neredeyse elektrik faturası bedelini aşmış, vatandaşa zulüm noktasına ulaşmıştır. Büyükşehir Belediye Başkanlığının su zammı konusunda AK Parti Meclis Grubunu suçlayıcı yönde yaptığı açıklamalar da işin tuzu biberi olmuştur" dedi.

ÜCRETLER YÜZDE 50 İNDİRİLSİN
Önergenin devamında şöyle denildi: "Bu sebeplerle Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü 2015 yılı tüm ücret tarifelerinin yüzde 50 oranında düşürülmesini 2 aylık dönem ibaresinin 1 aylık olarak değiştirilmesi yönünde karar alınması bakımından HATSU Genel Kurulu'nun çok acil olarak olağanüstü toplantıya çağrılmasını AK Parti Grubu adına arz ve talep ederiz."

ÖNERGEYİ GERİ ÇEVİREMEDİ
AK Parti ve MHP gruplarının ortaklaşa verdiği önergeyi inceleyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, önerge üzerinde HATSU Genel Müdürü İsamettin Çeker ve Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Remzi Oğuz Yılmaz ile uzun süre görüştü. Başkan Savaş, yetkisi olmasına rağmen verilen önergeyi geri çeviremedi ve yılda 2 defa toplanan ve Mayıs ayında toplanması gereken HATSU Genel Kurulu'nu 2 ay öne çekerek 23 Şubat'ta olağanüstü toplayabileceklerini söyledi.

GENEL KURULU TOPLAYACAKTIK

CHP'li Savaş yaptığı konuşmada "HATSU'nun bütçesinin görüşülmesi için biz de Genel Kurul'u toplantıya çağıracaktık. Sadece suyun fiyatını arttırmak ya da düşürmek için değil. HATSU'nun bütçesi bir bütün. Bu bütün içerisinde en çok gelir de sudan geliyor. Normalde genel kurul toplantısı Mayıs ayında ancak biz 23 Şubat'ta bir olağanüstü genel kurul yapabiliriz. Yapacağımız Genel Kurul Toplantısında hem HATSU bütçesini görüşürüz hem de su tarifeleri ile ilgili orada bir beyin fırtınası yaparız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zamma ortak tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN