Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnsanlar sandık başına sopa zoruyla gitmiyor

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Türkiye'de insanların 'sopa zoruyla' ya da 'tıpış tıpış' sandık başına gitmeyi tercih etmediğini söyledi

Giriş Tarihi: 15.2.2015
İnsanlar sandık başına sopa zoruyla gitmiyor
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, seçim öncesi ittifak kurmak isteyenler olduğunu belirterek, artık Türkiye'de insanların sopa zoruyla ya da tıpış tıpış sandığa gitmediğini söyledi. Fikret Yeni, "Sandık ufukta belirince siyasetin rutin gündemi olan seçim ittifakları, yani çatı kurma faaliyetleri de boy gösteriyor" dedi. 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 partinin girdiğini belirten Başkan Fikret Yeni, "Çatı kurmak için yapılan nafile turların tek amacı, 'Biz elimizden geleni yaptık' diyebilmekten başka bir şey değildi" diye konuştu.

EMİR KOMUTA ZİNCİRİ

7 Haziran'da yapılacak olan milletvekilliği seçiminin, partileri 10 Ağustos seçimleri gibi, çatı kurmaya zorlayan güçlü sebepleri de içinde barındırdığını ifade eden Başkan Fikret Yeni şunları söyledi: "Seçim kaybedilince muhalefet partilerinden kimse kendine toz kondurmasa da ittifaklı seçim olma ihtimali Cumhurbaşkanı seçimlerinde olduğu gibi çatı kurulma ihtimali konuşulmaya başlandı. Bu girişimlerin neden umulan başarıyı sağlamadığına çatıcıların göz atması gerekiyor. Seçmen tercihinin emir komuta zincirine dahil edilemeyeceğini 10 Ağustos seçimlerinde eski Türkiye'de yaşayanlara gösterdi."

SEÇMEN HEP CEZALANDIRDI

Koalisyonların ülkeye hep zarar verdiğini hatırlatan Başkan Fikret Yeni, "AK Parti öncesinde koalisyon hükümetlerinde ortaklaşa hazırlanan seçim bildirgeleri, hükümet programı olarak deklare edilirdi. Seçmen hangi partiye oy verdiğinde nasıl bir dış politika veya ekonomik programla yönetileceğini, buna yönetilmek denilebilirse asla bilemiyordu. Halk hep bu isimlere mecbur bırakıldı. Seçime çatı halinde giren partiler 10 Ağustos'ta ayrı ayrı alacakları oyların toplamını alamadılar. Basit faydacı yaklaşımın yanında partiler arasındaki kan uyuşmazlığı, çatı altındaki bütün parti seçmenleri tarafından cezalandırıldı. AK Parti'den rol çalma çabası suni ve yapmacık cephe gayretleri, ittifakla başarı arayanlara seçim sonuçlarında başarısızlığı armağan etmiştir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanlar sandık başına sopa zoruyla gitmiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN