Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık turizminde bir adım daha atıldı

'da Sağlık Turizmi Derneği (ASTD) öncülüğünde 4 kurumun işbirliğiyle, hastanelerde yöneticilik yapan 13 kişiye pazarlama ve Arapça eğitimi verildi

Giriş Tarihi: 16.2.2015
Sağlık turizminde bir adım daha atıldı
Sağlık Turizmi Derneği (ASTD), Çukurova Üniversitesi (ÇÜ), Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ) ve Ticaret Odası (ATO) işbirliğiyle "Sağlık Turizminde Pazarlama ve Satış ve Arapça Eğitimi" düzenlendi. Tam 7 hafta boyunca her hafta 5 gün olacak şekilde gerçekleşen eğitimde, hastanelerde çeşitli kademelerde yöneticilik yapan 13 kişi eğitim aldı. ÇÜ ve BTÜ akademisyenleri ve özel hastane yöneticilerinin eğitmenlik yaptığı çalışmada son dersi, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik verdi.

ASTD'DE MESAİ YOĞUN

Eğimlerin tamamlanmasının ardından Adana BTÜ'de sertifika töreni düzenlendi. Törende konuşan AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana'nın sağlık turizminde potansiyelinin çok büyük olduğunu vurguladı. ASTD Başkanı Kemal Attila ise Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik'in önerisiyle, bu ay içinde kapsamlı bir çalıştay düzenleyeceklerini, ayrıca yıl boyunca da sağlık rehberi ve sağlık turizminde 5 yıllık stratejik plan gibi projeleri yürüteceklerini söyledi. Kemal Attila, 2015'i sağlık turizmi için iyi değerlendireceklerini kaydetti.

BTÜ'DEN İYİ HABER

Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy ise sivil toplum kuruluşlarının (STK) önemine dikkat çekti. STK'ları 'demokrasinin kolonları' olarak tanımlayan Prof. Dr. Ersoy, diğer yandan BTÜ olarak Mart veya Nisan ayında kampus alanı için temel atılacağını kaydetti. Prof. Dr. Ersoy, konuşmasında Milletvekili Necdet Ünüvar'ın, BTÜ'nün bütün çalışmalarına her türlü yardımı yaptığını vurguladı. Törende daha sonra, proje eğitimcilerine teşekkür belgeleri, eğitime katılanlara ise sertifikaları verildi.

ÇALIŞINCA OLACAĞINI GÖRDÜK
Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik de konuşmasında dünyada giderek gelişen 'ileri yaş' turizminin altını çizdi. Geçmişte Adana'da Acıbadem Hastanesi'ni yöneten, ASTD'nin de Kurucu Başkanı olan Çelik, "Bir bulut geldi, Türkiye'ye doğru yaklaşıyor. Biz istiyoruz ki Adana'ya da yağsın, bu işin içinde olsun. Adana'nın burada proaktif olması lazım. Bir gazetede manşet atılmıştı, 'Sağlık Turizmi Adana'da hayal' diye. Ben de ertesi gün 'Evet bu hayalin peşinde koşacağız' demiştim. Hep birlikte, çalışarak nelerin başarılabildiğini gördük" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık turizminde bir adım daha atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN