Zirveyi seviyor

Türkiye'nin en fazla öğrenci ve öğretmen sayısına sahip özel okul markası olarak dikkat çeken Doğa Koleji, Türk eğitim sistemine yeni vizyon ve eğitim modelleri kazandırmaya devam ediyor

Giriş Tarihi: 19.2.2015
Zirveyi seviyor
Türkiye'nin en büyük eğitim zinciri olan ve sınavlarda başarı rekorları kıran öğrencileriyle adından sıkça söz ettiren Doğa Koleji, 'Doğa' bayrağını Adana'ya taşımanın mutluluğunu yaşıyor. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise gruplarında eğitim veren Adana Doğa Koleji, öğrencilerin ilgi, ihtiyaç ve beklentilerine göre tasarladığı kampusu ile modern eğitim tekniklerini kullanarak bilim ufku geniş, katılımcı, özgüveni sağlam, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ

Belediye Evleri Mahallesi Hilmi Kürklü Bulvarı 84032 Sokak'ta 11 bin 500 metrekare alanda 55 dersliği, 80 öğretmeniyle yüzlerce öğrenciye eğitim veren Doğa Koleji öğretmen kadrosuna da yatırımlarını sürdürüyor. Öğretmenlere maddi ve manevi birçok destek sunan Doğa Koleji yeni akademik takvimde birçok projeyi hayata geçirme hedefi ile 12 yılda Türkiye'nin en büyük eğitim zinciri olmanın da haklı gururunu yaşıyor.

DOĞA KONSEPTLİ EĞİTİM MODELİ

Adana Doğa Koleji ortaokul müdürü Önder Mercanlı, lise müdürü Alfer Karaoğlan ve ilkokul müdürü Emre Gürsoy, Doğa Koleji'nin doğal hayat temasından esinlenerek yola çıktığı "Doğa Konseptli Eğitim Modeli" ile Türkiye'de ilk kez konsept kampuslar oluşturduğunu belirtti. Müdür Önder Mercanlı, "Açık kapalı oyun alanları, spor kompleksi, kapalı havuz, dijital kütüphane, buz pisti, ekoloji dersliği, botanik bahçe, fen laboratuarları, heykel, seramik, müzik atölyeleri kampusun sunduğu sosyal ve akademik imkanlar arasında yer alıyor" dedi.

YAŞAYARAK ÖĞRENİYORLAR
"Doğa Koleji'nde çocuklar her şeyi dünyanın en iyi öğretmeninden, doğanın kendisinden öğreniyor" diyen Müdür Mercanlı, "Doğayı temel alarak geliştirilen eğitim modelleri, klasik kalıplardan kurtulup 'yaparak ve yaşayarak öğrenme' anlayışını sistemli hale getiriyor. Şu an Türkiye'nin en fazla öğrenci ve öğretmen sayısına sahip özel okul markasıyız. Doğa Koleji demokrasi kültürüne ve özgürlüğe olan inancı, çalışan ve yöneticilerine sunduğu demokratik ortamla sağlıklı ve özgüvenli gelişimini sağlıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zirveyi seviyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN