Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahmut Arıkan'a sanayici desteği

Giriş Tarihi: 21.2.2015
Mahmut Arıkan'a sanayici desteği

Kahramanmaraşlı işadamı Mahmut Arıkan, kentin siyasi tarihinde ilk kez odaların ve sanayicilerin desteğini arkasına alarak milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu

Kahramanmaraş'ın hayırsever işadamlarından biri olan, kurulduğu günden beri AK Parti'ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgisiyle tanınan işadamı Mahmut Arıkan'ın milletvekilliği için aday adaylığını açıklaması çok olumlu karşılandı. Kahramanmaraş siyaset tarihinde ilk defa Ticaret ve Sanayi odası (KTSO), Ticaret Borsası (KMTB), Kahramanmaraş Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) başkan, meclis başkanı ve temsilcileri, Mahmut Arıkan'a verdikleri desteğini göstererek, adaylık başvurusu yapmaya gittiğinde Arıkan'ı yalnız bırakmadılar.

YENİ TÜRKİYE YOLUNDA
İki dönem Ticaret Borsası başkanlığı ve DOĞAKA Başkanlığı yapan Mahmut Arıkan'ın adaylık başvurusu sırasında Hanefi Öksüz, Ahmet Duran Balsuyu, Ahmet Kamil Şirikçi ve Ali Arpasatan gibi Kahramanmaraş'ta on binlerce insana işveren sanayicilerin yanı sıra tüm ilçe belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar hazır bulundu. Gördüğü tablo karşısında duygulanan Mahmut Arıkan, "15 yılı aşkın zamandan beri görev yaptığım sivil toplum örgütlerinde, memleketimin meseleleri ve sıkıntılarıyla iç içe yaşadım. Bu sorunların büyük bölümü 12 yıllık AK Parti iktidarı döneminde çözüme kavuştu. Edindiğim deneyimleri, Yeni Türkiye yolunda Ak kadrolarla birlikte Kahramanmaraş'ımıza daha iyi hizmet etmek için aday oldum. Bana destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

GÖNÜL BİRLİĞİ
Mahmut Arıkan, "Eşsiz bir coğrafyada köklü bir tarih ve 21 yüzyılda büyük hedeflere kilitlenmiş Türkiye'm için çalışan Ak kadroların bu mücadelesinde bir kum tanesi kadar da olsa katkı sağlamak benim için onur olacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm ilçe belediye başkanlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, işadamlarımız, esnafımız, çiftçimiz ve halkımızla el ele gönül gönüle çalışıp Kahramanmaraş'ın, Türkiye'nin en gelişmiş ilk 10 ili arasına girmesi için gece gündüz çalışacağım" dedi. Mahmut Arıkan'ın adaylık başvurusunu açıklamasıyla kentte bayram havası oluşturunca AK Parti il binası önünde oluşan uzun kuyruklarda vatandaşlar Mahmut Arıkan'ı tebrik etmek ve hayırlı olsun dileklerinde bulunmak için sıraya girdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahmut Arıkan'a sanayici desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN